Шестикласник сам навчився знімати мультфільми
Була перша година ночі, і тоді ще десятирічний Марк Вишневий ніяк не міг заснути. Він відкрив інтернет, аби чимось себе зайняти, і випадково натрапив на програму Stop Motion Plus. З її допомогою можна робити мультфільми. Тієї ж ночі хлопець створив свій перший мультик. Це хобі він не полишає вже другий рік, а в майбутньому мріє стати мультиплікатором.
— Перший мультик був коротким, на двадцять секунд, — згадує Марк. — Сюжету як такого не було. Я зліпив з пластиліну смайлик. У мультику він з’явився на аркуші паперу, а потім зник.
Програма, в якій хлопець створював мультфільм, була англійською мовою. Але його це не зупинило. Він знайшов переклади потрібних слів, з деякими допомагала старша сестра.
— Хочу завантажити цю програму російською, щоб було легше. Але потрібен якісний ноутбук. Цей же слугує мені лише як камера.
За два роки Марк створив дев’ять мультиків. Каже, якби мав хорошу техніку, їх було б удвічі більше. Задумок має багато, але реалізувати їх без хорошого комп’ютера і камери не може. Хотів би зняти мультик про Гаррі Поттера, свого улюбленого книжкового героя. А ще мріє про мультик, героями якого будуть порцелянові або полотняні ляльки. Марк навіть готовий виготовити їх сам, але поки що не знає, як.
Нині усі герої його робіт пластилінові або мальовані, а самі мультики короткі і прості. Приміром, про ракету, яка злітає і повертається на землю. Або про чоловічка, який дістає з капелюха квітку. Тривалість кожного фільму — 20-25 секунд. На один потрібно витратити десь півгодини часу і відзняти 150 кадрів. Якби робив хвилинні серії, мусив би знімати аж тисячу. Але на такі довгі роботи Марку не вистачає посидючості.
— Часом хочеться закинути цю справу, особливо коли щось не виходить. Може фігурка впасти, або ж світло падає не так, як потрібно. Нерви іноді здають. Але я продовжую, аби побачити результат.
Фото Миколи Муковоза
Коментарі