Мотор’ролла їде в Ямпіль
8 травня до міста приїде рок-гурт Мотор’ролла грати концерт в «Атлантісі». Квитки вже продаються в «Бульварі»: якщо поспішите, встигнете взяти перші акційні по 70 гривень, решта коштуватимуть вже 90.
І поки ямпільчани переслуховують хіти легендарного гурту, згадуючи слова перед концертом, «Дирижабль» поговорив із солістом Сергієм Присяжним та організатором концерту Віталієм Каблучко. Ми дізналися, чому Ямпіль і чому Мотор’ролла. А ще — як пробитися молодим музикантам та який зв’язок між концертом Мотор’ролли і всеукраїнським музичним фестивалем на березі Дністра.
Мотор’ролла існує ще з 1994 року. Це гурт із Хмельницька, який у перші роки свого існування переміг на фестивалі «Червона Рута», мав купу всеукраїнських турів, записав п’ять студійних альбомів та змусив мільйони людей співати «Восьмий колір». Тепер хлопці збираються в Ямпіль. Насправді це прецедент, бо вони не так часто виступають в маленьких містах – хіба що грали концерт у райцентрі Полонне Хмельницької області і лише через те, що їх туди запросили давні друзі.
Власне, дружба привела Мотор’роллу і в Ямпіль:
— Нас запросив Віталій Каблучко, з яким ми часто перетинаємось і співпрацюємо. Нас поєднує багато ідейних моментів, зокрема розвиток української музики. Він і зумів переконати нас звернути увагу на таке маленьке містечко, як Ямпіль, — розповідає соліст Мотор’ролли Сергій Присяжний.
Торік гурт випустив новий музичний альбом «Два кроки до весни». На концерті гратимуть пісні з нього, цьому присвятять усю першу частину виступу. А вже потім прозвучать відомі пісні, які знані всім з радіо, відеокліпів, музичних колонок сусідів і решти звуковідтворювальних штук.
— Про Ямпіль я чув і раніше, звичайно. Знаю, що це прикордонне місто. Було би цікаво побачити на власні очі, тому чекаю зустрічі.
Я не боюсь, що люди не прийдуть. Зрештою, я вже дорослий хлопчик і давно нічого не боюся.
Не варто боятися й музикантам, які тільки починають свій музичний шлях — Мотор’ролла знає, як успішно почати кар’єру. Сергій роздає поради молоді. Тож, якщо ви юна рок-зірка, візьміть до уваги:
—Треба робити якісні записи. Сьогодні для цього є багато можливостей. Якщо раніше запис на професійній студії коштував тисячі доларів, то нині будь-яка людина, яка більш-менш орієнтується в звукозаписувальних процесах, може за мінімальні гроші робити нормальні записи тут. І … їхати в столицю, Київ. Пропонувати свої матеріали там — завжди можна знайти людей, які зацікавлені в розповсюдженні музики.
Чи можуть концерти у Ямполі стати регулярними, говорити поки важко, бо все тримається на грошах.
— Треба виходити з того, чи спроможна молодь Ямполя заплатити за квиток до ста гривень. Якщо так, то привозити популярних виконавців можна. Якщо ні, то вибачайте. Артисти так само хочуть їсти, вдягатися та записувати пісні. Відповідно, вони мають певні свої затрати, які треба компенсувати. І тут все залежить від того, наскільки невеличкі міста спроможні на це, — коментує музикант.
Віталій Каблучко, колишній лідер ямпільського рок-гурту «Діти підземелля», давно перебрався у Вінницю і зайнявся організацією рок-концертів, музичних турів та навіть великих фестивалів (наприклад, «Республіка» у Кам’янці-Подільському). Привезти Мтор’роллу в Ямпіль вирішив, бо стало образливо за місто:
— Хочу показати Ямполю, що треба жити, розвиватися, кудись ходити, вміти правильно використовувати час на відпочинок.
Крім передвиборчих концертів, розповідає, в Ямполі важко потрапити на класний музичний захід. А культуру піднімати треба, щоб розширювати для людей культурні горизонти. І почати з малого — концерту Мотор’ролли на початку травня.
— Хочу зрозуміти, чи зможе це стати регулярним, чи готові люди ходити на такі заходи. І, найважливіше, чи готові платити. Бо кошти треба і музикантам, і техніку привезти.
А ще у Ямполі не вистачає закладу, де можна було би проводити такі події регулярно. Аби він з’явився, ямпільчани, знов-таки, мають платити.
— Якщо заклад хоче провести концерт, старається вибирати таких музикантів, які були б цікаві тим, кому за тридцять. Тобто людям, які можуть щось купити. Бо студенти останні гроші віддають за квиток, а на бар не витрачаються. Тому й виходить, що зібралося тисяча людей, а прибуток закладу нульовий. Тому я хотів привести таких музикантів, на яких би могли прийти сім’єю, — пояснює вибір гурту організатор.
Концерт анонсували й ямпільчани зраділи. Хоча траплялись й ті, кого ціна не задовольнила. Віталій отримував у соцмережах питання на кшталт:
«А можна пройти безкоштовно?/ А хто буде стояти на дверях? / А я всьо-равно зайду, бо знаю того-то».
— Але я кажу: ви зрозумійте мене, ну поставлю я дешевше, але ви прийдете в цей заклад і нічого не купите. Закладу буде навіть не цікаво працювати: я приведу людей, а клуб не заробить. Їм простіше влаштувати дискотеку, на якій кожен купить по дві пляшки пива.
Якщо все вийде і люди не проігнорують цей концерт, то можна буде подумати і про глобальніші події.
Каблучко мріє зробити в Ямполі всеукраїнський фестиваль рок-музики.
«Ми дуже хочемо відновити рок-фестивалі, які колись проходили тут, і які я організовував. Була мрія зробити всеукраїнський рок-фестиваль на берегах Дністра. Ми вже якось взялися за організацію, але події в Україні не дозволили довести до кінця. Тим паче, Ямпіль знаходиться у прикордонній зоні. Але нині це в планах».
А поки ходіть за квитками в «Бульвар». Вони вже там, чекають.
Коментарі