Медіашкола в Ямполі: що там буде і як потрапити
18-20 вересня «Дирижабль» проводить у Ямполі медіашколу для молоді #FreedomUkraine. Це три дні майстер-класів від відомих українських журналістів і спільна робота з ними – над сюжетами, фоторепортажами і статтями про Ямпіль.
Що буде на медіашколі?
Три команди – по 5 учасників у кожній – створять власні журналістські проекти про Ямпіль. Історії, які міститимуть текст, відео і фото. На журналістському сленгу такі історії називають «лонгрідами» і виглядають вони, наприклад, так або так.
Кожна команда матиме свого наставника – магістра або випускника Школи журналістикиУкраїнського католицького університету. Спільно з ним ви вигадаєте тему для лонгріду, зберете необхідну інформацію, відзнімете і змонтуєте фото і відеосюжети, напишете тексти.
Крім наставників, командам допомагатимуть спеціальні гості медіашколи – Андрій Баштовий, журналіст і співзасновника Hromadske.TV, і Антон Семиженко, журналіст видання Insider та журналу «Країна».
Вони проведуть лекції і майстер-класи з відеозйомки, технік ведення інтерв’ю і підготовки журналістських матеріалів.
Як взяти участь?
До 15 вересня надіслати на e-mail drgbl@drgbl.net коротке есе, відеоролик або фоторепортаж на тему «Як можна змінити Ямпіль».
Нам цікаві ваші думки і ідеї про те:
— чого Ямполю бракує зараз
— що було би добре у місті змінити і як це зробити
— як змінювалося місто за останні роки
— що би ви самі хотіли зробити для міста, якби мали достатньо ресурсів і знань
Цей перелік тем неповний – можете написати про будь-що інше, що стосується розвитку міста, громадських ініціатив, проектів і заходів, які можна організувати у Ямполі, і людей, готових за це братися.
Додаткові бали отримають ті роботи, які окрім власних роздумів і ідей автора, міститимуть коментарі інших людей (наприклад, можна провести опитування серед знайомих, однокласників чи випадкових перехожих – що вони думають про ті теми, які ви зачіпаєте у роботі, які ідеї самі мають).
Подавати роботи можуть школярі і студенти у віці 14 – 19 років.
Авторів 15 кращих робіт запросять на медіашколу.
Список учасників оголосять 16 вересня – шукайте його на сторінці «Дирижабля» в соцмережах – Vkontakte або Facebook.
ВАЖЛИВО. Відвідати лекції і майстер-класи можуть усі охочі незалежно від віку (навіть ті, хто не працюватиме над лонгрідами). Попередньо слід обов’язково зареєструватися – для цього перейдіть сюди. Точний перелік лекцій, час і місце їх проведення «Дирижабль» повідомить згодом.
Медіашколу #FreedomUkraine організовано інтернет-виданням «Дирижабль» та громадською організацією Media Development Founration за підтримки програми MYMEDIA та Міністерства закордонних справ Данії.
Коментарі