11 з половиною речей, за які варто любити Ямпіль

Місця

11 з половиною речей, за які варто любити Ямпіль

Ямпіль не може похвалитись унікальною назвою: має чотирьох тезок в Україні й трьох у Білорусі. Пагорби тут не найвищі, річка не найширша. Маленьких містечок із центральною вулицею Леніна в Україні — греблю гати. І все одно є речі, що роблять Ямпіль особливим і вартим нашої любові. Ми нарахували точно більше десяти.

1. Близькість кордону. Є щось романтичне в тому, що щодня можеш неозброєним оком бачити землі іншої країни. Красиво, коли вас розділяє річка, хай навіть її можна перейти пішки в деяких місцях. Завдяки безвізовому режиму з Молдовою бувати за кордоном ямпільчани можуть хоч щодня. І спостерігати, як колись така ж радянська країна стає зовсім інакшою.

 

2. Радянське візуальне мистецтво. Мозаїки, вітражі, панно, шрифти, дошки оголошень та ліпнина, які хочеться уважно роздивлятись і фотографувати. І бити по руках кожного, хто забажає їх позбутися. Найбільша мозаїка в місті — на будівлі Укрпошти. Найкрасивіші вітражі – у першій школі. Окрему зупинку варто зробити в під’їзді, що веде до міської бібліотеки: віконечка там маленькі, але різнокольорові. Втрапите туди сонячного дня, й матимете змогу спостерігати за танцем барвистих сонячних зайчиків просто в коридорі. А в похмурі дні можна просто дивитись, як виглядає світ за вікном у синьому, червоному чи оранжевому кольорах.

 

3. Моторолери. Вони усюди. Залізні поні різних кольорів і марок користуються шаленим попитом серед усіх вікових категорій. Тішать око замальовки європейського зразка: хтось із батьків за кермом, позаду – старша дитина, попереду молодша, десь збоку – величезний пакет із покупками.

 

4. Футбольний клуб «Тирас». Коли місто має власний футбольний клуб – це круто. Коли місто має клуб, котрий спромігся «наваляти» «Шахтарю» й «Динамо», хай навіть і в дитячій лізі – це втричі круто. В якості бонусу – доглянутий стадіон із доволі пристойним полем, непоганими біговими доріжками та тренажерами.

 

5. Можливість бути в тренді. Вегетаріанство, веганство та різні модні детокс-програми варто тестувати на собі саме в Ямполі. Бо тут росте купа всього.

На самих помідорах ви можете спокійно «просидіти» місяць, при тому кожного дня ласуючи новим сортом.

А ще тут водяться міні-кавуни, вживати які треба, виходячи з принципу «один кавун = одна повноцінна вечеря».

6. Будівля гімназії. Мало кому щастить навчатись у будівлі колишньої земської управи. Височенні стелі, здоровенні вікна, широкі сходи, ґанок із колонами й аристократичним (хай навіть і трошки підобдертим) виглядом… Ідеальне місце, щоб оголосити себе королем природознавства й імператором арифметики, і не вилазити звідти, допоки завгосп не насвариться.

 

7. Леви з «цьомчиками» у комплекті з красивою легендою, що подаровані вони самим Папою Римським. Або Катериною ІІ, тут вже народний фольклор варіюється. Як би там не було, у підсумку маємо двох немолодих, але чудових левенят із каменю.

 

 

8. Пам’ятник із «чупа-чупсом». Взагалі-то це мав би бути Богдан Зіновій Хмельницький з булавою, але в якийсь момент щось пішло не так. Ні, сама скульптура досить непогана, але якось не вистачає належного масштабу та величі. Якийсь він вийшов компактний і навіть домашній. Ямпільські стверджують, що пам’ятник схожий на колишнього голову райадміністрації.

 

 

9. Каштанова алея. Довга, з великим деревами, просто в центрі міста. Пряма конкуренція столиці. Весною можна вдосталь насолоджуватись білосніжними гронами квітів, восени – збирати їжачки-каштани.

 

10. Гурток ракетобудування. Тут ви можете сконструювати та побудувати собі ракету. Персональну, суто для себе. Багато ще міст можуть таким похвалитися?

11. Місцеві безпритульні тварини. Коти, що гризуть кістки й бігають за вами, приязно махаючи хвостом. Собаки, що труться вам по ногах і вміють муркотіти. І всі вони добрі-добрі, й кожне хочеться забрати додому.

 

11,5. Півлітрова пляшечка соняшникової олії. Це, мабуть, найкращий ямпільський сувенір. Зроблена вручну, повна вітаміну Е, запашна і направду смачна.

Фото Влада Савицького.

Автор публикации

не в сети 1 год

Ганна Цупко

Комментарии: 0Публикации: 130Регистрация: 10-09-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля