Вісім літніх фестивалів. Куди гайнути з наметом
Канікули, спека, сон до обіду, нічні посиденьки просто неба. Якось так можна собі уявити літо. Чи інакше — все залежить від вашої фантазії та смаків. Але завжди лишається актуальним питання: як зробити літо насиченим, веселим і пам’ятним? Ми маємо для вас перевірену ідею: музичні фестивалі.
Для тих, хто думає, що фестивалі — це щось на кшталт виступів ансамблів народної творчості «Вишивані рушнички» на якомусь із офіційних свят, пояснимо: все набагато веселіше. Це намети, кількаденне життя в лісі, біля озера або на березі річки, посиденьки біля вогнища і гоцання під улюблену музику. А ще на фестивалях бувають виставки, майстер-класи, кінопокази, поетичні читання й екскурсії.
Цього літа таких фестивалів — більше двадцяти. Ми відібрали для вас найцікавіші, найвеселіші, найдоступніші: переважно — ті, на яких ми були самі або про які чули відгуки від знайомих.
ФАЙНЕ МІСТО
7-10 липня
Тернопіль
322 кілометри до Ямполя
Квитки: 540 гривень (два дні), 660 гривень (чотири дні)
Платне наметове містечко: 150 гривень за всі дні. Але можна жити і в безкоштовному.
Музика: Zdob si Zdub і Lordi з Фінляндії. А ще будуть Бумбокс, Hardkiss, Brutto, Onuka, Pianoбой, Антитіла, Один в каное, Fleur, The Вйо, Qarpa, Vivienne Mort, Pain, ТНМК, MAD HEADS, David Brown, The new Devision, Колос (Фіолет), Оркестр Че.
Здається, це єдиний фестиваль, місто проведення якого не потрібно уточняти. Всі й так знають це з пісні «Братів Гадюкіних». А ще це один із небагатьох фестів, які не обмежуються одним чи двома музичними жанрами, а поєднують рок, реггі, інді, електро, фолк, альтернативну і поп-музику. Діятиме аж шість сцен, одну з яких віддадуть літераторам. Традиційно приїдуть письменники: Катерина Бабкіна, Юрій Іздрик, Андрей Хадановіч, Артем Полежака, Марк Лівін і Макс Кідрук. А щоб геть не розніжитися в розслабленій атмосфері, організатори придумали провести кілька лекцій. Скажімо, після Тернополя ви можете привезти конспект із майстер-класів «Як ефективно запустити рекламу в соцмережах» чи «Як проїхати всю Європу автостопом, витрачаючи лише по два євро в день». А до третьої години ночі дивитиметеся кіно. Якщо, звісно, вам стане сил після насиченого дня.
PIVDENFEST
15-17 липня
Одеса
379 кілометрів до Ямполя
Квитки: безкоштовно, за умови попередньої реєстрації на сайті
Музика: Vivienne Mort, SINOPTIK, I am waiting for you last summer, VOSMOY, daKooka, Скрябін, Scream Inc., Дай Дарогу!, Brunettes Shoot Blondes, Карна, Caliban, We Butter The Bread With Butter, Ektomorf, Space of Variations, Omega Diatribe.
Чорна, зелена і біла сцени. Від важкого року — до легенького інді. Схоже, організатори вирішили не розпорошувати свою енергію, а зосередитися тільки на музиці. Її буде багато. Спершу квитки на фестиваль продавали по 280 гривень, а кілька тижнів тому оголосили радісну новину: вхід вільний, треба тільки зареєструватися онлайн.
WOODSTOCK UKRAINE
28-30 липня
Замок Свірж, Львівська область
413 кілометрів до Ямполя
Квитки: вхід вільний за попередньою реєстрацією
Музика: Триставісім, Скрябін, Дай Дарогу!, Detach, ЕЁ. Ми не були, але кажуть, що там весело і навіть по-домашньому.
Це не 1969 рік і не акт протесту проти війни у В’єтнамі. Це інший Вудсток — український, з коротшою історією. Проте мета схожа: розвиток волонтерського руху. Буде лише музика, красиві краєвиди і можливість долучитися до волонтерських каст.
БАНДЕРШТАТ
5-7 серпня
Луцьк
467 кілометрів до Ямполя
Квитки: 350 гривень
Музика: Жадан і Собаки в космосі, Антитіла, Роллікс, Тартак, Фіолет, Гайдамаки, Каrna, O.Torvald, Stoned Jesus, Aнна, Brutto, Брати Гадюкіни, Jamala.
Ювілейний десятий фестиваль із провокативною назвою насправді не про Бандеру, хоча і його, звісно, можна знайти всюди. Це один із найбільших фестивальних майданчиків України. Остаточну програму ще затверджують, але на сайті є розділи літературної сцени, нічної тихої сцени, кінотеатру та багатьох музичних майданчиків. Обрати буде з чого.
ZAХID FEST
19-21 серпня
Село Родатичі, Львівська область
497 кілометрів до Ямполя
Квитки: 750 гривень (на всі дні)
Музика: ONUKA, Pianoбой, Брем Стокер, Vivienne Mort, Zdob si Zdub, Balthazar, Morphine Suffering, Триставісім, Христина Соловій, Jamala, Воплі Відоплясова, Анна, Гич-оркестр, Zapaska, Panivalkova, Жадан і Собаки в космосі, Noize MC.
На небі тільки й розмов, що про ZAХІD FEST. Так можна було жартувати ще кілька років тому, коли «Захід» був направду подією року. Дорогою, але дуже очікуваною. Фестиваль отримав славу найрозкрученішого і найвідомішого в Україні. Тепер тут більше важкої музики, хоча інді-сцену ніхто не скасовував.
СХІД-РОК
27-28 серпня
Тростянець, Сумська область
782 кілометри до Ямполя
Квитки: 350 гривень
Музика: Our Last Night (США), The HARDKISS, Скрябін, O.Torvald, Роллікс, Ричи Колючий (Rammstein tribute), Überyou (Швейцарія), Fire Next Time (Канада), Cherry-Merry, Біла Вежа, Гражданин Топинамбур, Руки’в Брюки, ShamRocks, vetka.
Це той випадок, коли завдяки фестивалю невеличке містечко здобуло славу рок-центру області. Три озера поруч, футбол, волейбол, безкоштовне наметове містечко. Поетів не буде.
СТОПУДІВКА
5-7 серпня
Село Новоселівка, Дніпровська область
630 кілометрів до Ямполя
Квитки: 350 гривень (на всі дні), 250 гривень (один день) до 1 серпня. Потім дорожче.
Музика: Бумбокс, Сергей Бабкин, O.Torvald, Антитiла, Вагоновожатые, Epolets, Kozak system, Гражданин Топинамбур, Масса причин, Друга Ріка
Насправді гуртів буде більше — 40. Але музикою при такій фестивальній конкуренції нікого не здивуєш. А от екскурсію на завод «Інтерпайп Сталь» ви більше ніде не знайдете. Або прогулянку найбільшим у світі єврейським культурним центром «Менора». Чи екскурсію від Аерокосмічного центру. Або ще з десяток музейних пропозицій Дніпра, які сформували спеціально до фестивалю.
RESPUBLICA
1-4 вересня
Кам’янець-Подільський
188 кілометрів до Ямполя
Квитки: 350 гривень (на всі дні)
Музика: Вагоновожатые, Кожаный Олень, Один в каное, DaKooka, Latexfauna, Epolets, Kadavar, TRUBETSKOY, Vivienne Mort, Без обмежень, Animal ДжаZ, Stapan i Meduza, The Hardkiss, Дай Дарогу!, Арсен Мірзоян, Chemia, October Kraft.
По-перше, фестиваль проходить у фортеці XIV століття — одній із найкрасивіших історичних пам’яток. По-друге, це не зовсім музичний захід. Це фестиваль вуличного мистецтва. Молоді художники з Польщі, України, Іспанії, Італії, Німеччини, Білорусі й Австралії напередодні фестивалю приїжджають, аби розмалювати стіни закинутих і жилих будинків міста. Малюнків уже кілька десятків — достатньо для серйозного квесту. Для цього організатори створили мапу розмальованих місцин. А ще традиційно можна зекономити на квитку — достатньо в перший день обміняти на нього старий телевізор. Серйозно.
Коментарі