4 вчинки ямпільчан, які доводять Комунгосп до сліз

4 вчинки ямпільчан, які доводять Комунгосп до сліз

Не всі платять за вивезення сміття. З міської ялинки вкрали прикраси, вирвали та спалили три ялинкові гілки. Маленькі урни забивають сміттєвими пакетами, а сміттєвоз мало не згорів через викинутий у нього жар.

Ігнорують платежі

Ухилення від сплати за вивезення сміття — головна проблема Комунгоспу, каже його керівник Микола МазурЗ 1 жовтня довелося підняти тарифи з 9 до 15 гривень на місяць за кожного мешканця квартири чи будинку. Сім’ї часто платять лише за одного чи двох членів, хоча насправді їх більше.

— Перевірити, скільки людей проживає, ми не можемо. Тому беремо ту плату, яку нам дають, працюємо на довіру. Якщо люди хочуть, щоб ми справно вивозили відходи, повинна бути взаємна повага, — пояснює Мазур.

Додає, що справно платять пенсіонери та малозабезпечені ямпільчани.

Нині плату за вивіз сміття збирає контролер. Він обходить будинки, але не завжди застає людей на місці. Тому у майбутньому планують просто лишати квитанції.

Раніше сміття з баків забирали двічі на тиждень. Тепер так роблять лише біля багатоповерхівок, на решті вулиць раз на тиждень — через брак коштів.

Псують техніку

— Дуже просимо не викидати у сміттєві баки будівельні відходи. Вони занадто важкі. Система підйому баку розрахована на вагу не більше 200 кілограм, інакше ламається підйомник.

Всього у місті 130 сміттєвих баків. Їх обслуговують два сміттєвози — один 1991-го року випуску, інший — 2008. Раніше такі автомобілі списували через 7 років, тепер ні — доводиться користуватися, бо нові занадто дорогі.

Нещодавно одна з машин мало не згоріла: хтось викинув у смітник жар від дров і зайнялося сміття.

Довелося викликати пожежників. Перед тим була аналогічна ситуація, але водії встигли загасили полум’я самостійно.

— Щоб купити новий сміттєвоз, потрібно більше мільйона гривень. Навіть, якщо ми продамо все своє майно, то мільйона не назбирається, — каже керівник Комунгоспу.

Забивають урни

Влітку у місті встановили 70 нових урн для дрібного сміття — недопалків, обгорток від морозива, абощо. Але люди викидають туди пакети із домашнім сміттям та недоїдками. Один такий пакет повністю забиває урну. А вуличні собаки витягують їх і розкидають все навкруги.

 

Дехто кидає в маленькі урни навіть сміття від домашніх тварин — кіз або кроликів. Все, включно з їхніми випорожненнями. Оскільки чимало урн не перевертаються, доводиться діставати це руками, що малоприємно. Особливо, якщо пакет з таким вмістом розривається.

— Наші прибиральниці вже знають, в яких саме урнах чекати «подарунків». Одного разу це навіть довело жінку до сліз, бо не приємно діставати таке, — розповідає Леся Кукіль, працівниця Комунгоспу.  

Місто починають прибирати о 5 ранку і намагаюся завершити до опівдня. Цим займаються чотири прибиральниці, два вантажники та шофер. Загалом у Комунгоспі працює 33 особи.

Обікрали міську ялинку

16 грудня у центрі встановили ялинку, а через три дні на ній вже бракувало семи іграшок. Нині удвічі більше. Прикраси знаходили на вулицях поламаними, побитими та підпаленими. А з самої ялинки виламали три гілки і спалили у парку біля Будинку культури.

 

— Ялинка продається комплектом, тому докупити гілки ми не можемо [насправді можна — Дирижабль]. Якби іграшки, які зірвали, комусь знадобилися б, було б не так шкода. Але ж вони такого розміру, що вдома не повісиш. А всі електричні гірлянди ми підв’язуємо майже кожний день, —  каже Леся Кукіль.

Дирижабль подзвонив у компанію, яка продає штучні ялинки. Там, сказали, що гілки дозамовити таки можна, головне знати модель та параметри ялинки.

Нагадуємо, вперше штучну ялинку встановили в місті торік. Міська рада придбала її за 40 тисяч гривень.

Влітку працівники Комунгоспу скаржилися, що містяни зумисне розбивають вуличні ліхтарі, крадуть урни та виривають квіти з міських клумб.

Фото Владислава Савицького

Автор публикации

не в сети 1 год

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля