4 вчинки ямпільчан, які доводять Комунгосп до сліз
Не всі платять за вивезення сміття. З міської ялинки вкрали прикраси, вирвали та спалили три ялинкові гілки. Маленькі урни забивають сміттєвими пакетами, а сміттєвоз мало не згорів через викинутий у нього жар.
Ігнорують платежі
Ухилення від сплати за вивезення сміття — головна проблема Комунгоспу, каже його керівник Микола Мазур. З 1 жовтня довелося підняти тарифи з 9 до 15 гривень на місяць за кожного мешканця квартири чи будинку. Сім’ї часто платять лише за одного чи двох членів, хоча насправді їх більше.
— Перевірити, скільки людей проживає, ми не можемо. Тому беремо ту плату, яку нам дають, працюємо на довіру. Якщо люди хочуть, щоб ми справно вивозили відходи, повинна бути взаємна повага, — пояснює Мазур.
Додає, що справно платять пенсіонери та малозабезпечені ямпільчани.
Нині плату за вивіз сміття збирає контролер. Він обходить будинки, але не завжди застає людей на місці. Тому у майбутньому планують просто лишати квитанції.
Раніше сміття з баків забирали двічі на тиждень. Тепер так роблять лише біля багатоповерхівок, на решті вулиць раз на тиждень — через брак коштів.
Псують техніку
— Дуже просимо не викидати у сміттєві баки будівельні відходи. Вони занадто важкі. Система підйому баку розрахована на вагу не більше 200 кілограм, інакше ламається підйомник.
Всього у місті 130 сміттєвих баків. Їх обслуговують два сміттєвози — один 1991-го року випуску, інший — 2008. Раніше такі автомобілі списували через 7 років, тепер ні — доводиться користуватися, бо нові занадто дорогі.
Нещодавно одна з машин мало не згоріла: хтось викинув у смітник жар від дров і зайнялося сміття.
Довелося викликати пожежників. Перед тим була аналогічна ситуація, але водії встигли загасили полум’я самостійно.
— Щоб купити новий сміттєвоз, потрібно більше мільйона гривень. Навіть, якщо ми продамо все своє майно, то мільйона не назбирається, — каже керівник Комунгоспу.
Забивають урни
Влітку у місті встановили 70 нових урн для дрібного сміття — недопалків, обгорток від морозива, абощо. Але люди викидають туди пакети із домашнім сміттям та недоїдками. Один такий пакет повністю забиває урну. А вуличні собаки витягують їх і розкидають все навкруги.
Дехто кидає в маленькі урни навіть сміття від домашніх тварин — кіз або кроликів. Все, включно з їхніми випорожненнями. Оскільки чимало урн не перевертаються, доводиться діставати це руками, що малоприємно. Особливо, якщо пакет з таким вмістом розривається.
— Наші прибиральниці вже знають, в яких саме урнах чекати «подарунків». Одного разу це навіть довело жінку до сліз, бо не приємно діставати таке, — розповідає Леся Кукіль, працівниця Комунгоспу.
Місто починають прибирати о 5 ранку і намагаюся завершити до опівдня. Цим займаються чотири прибиральниці, два вантажники та шофер. Загалом у Комунгоспі працює 33 особи.
Обікрали міську ялинку
16 грудня у центрі встановили ялинку, а через три дні на ній вже бракувало семи іграшок. Нині удвічі більше. Прикраси знаходили на вулицях поламаними, побитими та підпаленими. А з самої ялинки виламали три гілки і спалили у парку біля Будинку культури.
— Ялинка продається комплектом, тому докупити гілки ми не можемо [насправді можна — Дирижабль]. Якби іграшки, які зірвали, комусь знадобилися б, було б не так шкода. Але ж вони такого розміру, що вдома не повісиш. А всі електричні гірлянди ми підв’язуємо майже кожний день, — каже Леся Кукіль.
Дирижабль подзвонив у компанію, яка продає штучні ялинки. Там, сказали, що гілки дозамовити таки можна, головне знати модель та параметри ялинки.
Нагадуємо, вперше штучну ялинку встановили в місті торік. Міська рада придбала її за 40 тисяч гривень.
Влітку працівники Комунгоспу скаржилися, що містяни зумисне розбивають вуличні ліхтарі, крадуть урни та виривають квіти з міських клумб.
Фото Владислава Савицького
Коментарі