Коли «Тирас» знову збиратиме стадіони

Коли «Тирас» знову збиратиме стадіони

У золотому для команди 2011 році наші футболісти виграли одразу чемпіонат і Кубок області. Навіть на виїзних матчах «Тирасу» трибуни були заповнені ямпільськими вболівальниками. А потім команда почала занепадати, гравцям довелося перейти в інші клуби.

Причина банальна — фінанси. Точніше, їх відсутність. З 2012 року клуб майже не фінансують. А кошти потрібні, щоб брати участь у змаганнях. Зарплату футболісти не отримують, але транспорт, харчування, форма та оплата суддівства під час матчів коштують грошей. Лише заявка на участь у чемпіонаті обходиться у 2,5 тисячі гривень. Саме через це «Тирас» уже кілька років не бере участь у великих іграх. Команда, яка була найкращою у вищій лізі області, опинилася фактично поза футбольним життям. Свій статус підтримує лише у міні-футболі.

Чимало наших гравців тепер виступають за інші команди. Грають за Тернопіль, Бровари, Могилів-Подільський. Один із футболістів навіть потрапив до складу львівських «Карпат», але мусив піти звідти через травму. Інший вже півтора року грає у Польщі. Найбільше наших, включно з капітаном Стасом Івановим, у футбольному клубі «Крижопіль». Тренує цю команду головний тренер «Тирасу» і директор ямпільської спортивної школи Геннадій Гречковський. У середині серпня вони почали ігри у чемпіонаті області. Грають у першій лізі.

— Ми любимо футбол і хочемо грати, — каже Стас Іванов. — Але грати за ямпільську команду можливості немає. Тому граємо за інші, щоб підтримувати форму. Сподіваємося, що скоро будемо виступати і за своє місто.

ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль

 

Можливо, гроші дадуть

Геннадій Гречковський каже, що досвід роботи з крижопільською командою допоможе йому визначитися з сумою, яка потрібна для повернення «Тирасу» у гру. Сподівається, що 2017 року команда нарешті отримає достатнє фінансування.

— У 2011-му нам давали 70 тисяч на одне коло [половина чемпіонату. — Дирижабль]. Цього вистачало. А зараз навіть не знаю, скільки потрібно.

Раніше гроші команді виділяли з районного бюджету. В райадміністрації пояснюють, що припинили фінансування через брак коштів. Мовляв, питання про кошти для футбольного клубу піднімали щоразу, коли складали бюджет на наступний рік, але завжди знаходилися важливіші справи. Приміром, фінансування самої спортшколи. На неї лиш цьогоріч пішло близько мільйона гривень.

Володимир Воробець, начальник відділу молоді та спорту райадміністрації, підтверджує, що є шанс включити потреби «Тирасу» до районного бюджету на 2017 рік. Але він не має уявлення, яка сума потрібна. Її має озвучити тренер.

— Зараз стало трохи простіше з фінансуванням. Є надія на позитивний вплив децентралізації. Бюджетна комісія працюватиме у лютому-грудні, ми подамо заявку на «Тирас», але яке рішення отримаємо в результаті, важко сказати. Але шанс, думаю, є.

Що зі спонсорами

Поки «Тирасу» трохи допомагають з міського бюджету. Команді виділили 15 тисяч гривень на участь у зимовому чемпіонаті області з футзалу, на якому ямпільчани взяли четверте місце серед 36 команд. Чимало з них, за словами Гречковського, фінансують спонсори.

— Спонсорів треба шукати тоді, коли вони будуть доповнювати основне фінансування, — вважає директор спортшколи. — А якщо основи немає, то для чого спонсори?

ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль

 

Раніше ямпільську команду підтримував підприємець із Київщини Сергій Ващенко. Він допомагав протягом 2007-2009 років. З «Тирасом» познайомився випадково, підійшов до футболістів під час однієї з виїзних ігор. Ніякого відношення до Ямполя чоловік не мав, просто любив футбол.

— Більше, ніж він, ніхто для нас не зробив. Він допоміг і спортивній школі, і клубу. Встановив вікна, оновив освітлення на стадіоні, купив форму, — розповідає Геннадій Гречковський.

Нині Ващенко фінансує іншу команду — «Кобру» з Броварів. А наших хлопців готові підтримати ямпільські підприємці. Один із них — Анатолій Сидоренко, який вже спонсує команди Дзигівки та Гальжбіївки. Втім, основного фінансування команда чекає саме з районного бюджету.

Для дітей і дорослих

У ямпільській спортивній школі футболу навчаються близько сотні хлопчаків від семи до 16 років. Вони непогано виступають по Україні. Нещодавно на турнірі Всеукраїнської асоціації сільського футболу в селі Рибаківка на Миколаївщині ямпільчани взяли друге місце. Діти виступали на змаганнях під прапором «Тирасу».

— Відсутність дорослої команди в Ямполі є проблемою для нашого дитячого футболу, — вважає Гречковський. — Молодшим немає на кого рівнятися. У десятому-одинадцятому класі хлопчики вже можуть грати за дорослу команду. Якось у нас п’ятеро футболістів основного складу були школярами. Для дітей це досягнення.

ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль
ФК "Тирас", Футбол, Ямпіль

 

Каже, що вболівальники також просять повернути «Тирас» на чемпіонати:

— Приходять і питають: коли, коли, коли. У нас дуже сильна підтримка була. Постійно на виїзні турніри їхало ще три автобуси вболівальників. Коли «Тирас» став чемпіоном області, на фіналі у Козятині було більше ямпільчан, ніж місцевих. І в Крижополі бувало, що половина трибун наша.

Відновити клуб можна досить швидко, переконує Гречковський. Футболісти є, вони підтримують гарну форму, спілкуються один з одним.

— Можливо, спершу не буде такої зіграності, як раніше, але це лише питання часу.

Фото Влада Савицького

Автор публикации

не в сети 1 год

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:, ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля