У садочку «Казка» діти грають у військкомат

У садочку «Казка» діти грають у військкомат

П’ятирічні діти у ямпільському садочку «Казка» знають, як виглядають символи різних родів військ і трохи розбираються у військовій техніці. Все тому, що вихователі придумали для них гру у військкомат.

У кутку ігрової кімнати, в якій проходять такі заняття, стоїть невеликий стенд, обклеєний фотографіями військових. Тут лежить складена військова амуніція: камуфляжна сорочка, берет, офіцерська сумка, нашивки різних видів військ і навіть жовтий із позолоченими пряжками пасок від парадної форми. А ще тут є жовто-блакитний прапор, герб і малюнок із написом: «Захистимо щасливе дитинство». На стіні навпроти повісили стенд із фотографіями батьків вихованців садочка, які служили в зоні АТО. Діти знають їх усіх поіменно: Віктор Ткаченко, Василь Девдера, Максим Кудря, Павло Паляниця, Олег Галацан, Анатолій Євтодієв, Валентин Бойко, Ігор Бачило, Віталій Собко, В’ячеслав Бойчук, Валерій Коноритюк.

 

У цій же кімнаті на столі стоїть картонний макет української хати, поряд з яким відпочивають на лавочці одягнуті у вишиванки Барбі та Кен. Є пічка з фанери, заставлена м’якими іграшками. Поряд з нею на етажерці стоять ікони.

Взагалі все у садочку «Казка» містить бодай щось національно-патріотичне. В кімнатах кожної групи є країнознавчі куточки: це справжні міні-музеї, де зібрані глечики, ляльки-мотанки, вишиванки, вироби з лози та інше.

— Патріотичне виховання у нас починається уже з території біля будівлі дитячого садочка, — каже вихователь-методист Галина Білінська.

У військкомат же грають лише діти зі старшої групи, яким по п’ять-шість років. За задумом це сюжетно-рольова гра, тобто діти приміряють на себе ролі призовників, членів комісії, вартових біля дверей, лікарів, що проводять медогляд. Різниці між хлопчиками і дівчатками вихователі не роблять ніякої. Але сам сценарій гри зараз ще у стадії розробки.

— Ми хотіли зробити для дітей щось у військово-патріотичному дусі, — пояснює Галина Білінська. — Але гра у війну неприйнятна, бо це насилля. А гра у військкомат цілком мирна і дозволяє розповісти дітям усе те, що ми хочемо.

У «Казці» грають і в інші сюжетні ігри: моряків, школу, лікарню, магазин, перукарню, автостанцію. А на військкомат одну з кімнат дитячого садочка перетворюють раз на тиждень. Забавкою керують виховательки Майя Гуменна і Тамара Лаврук.

За одним із таких занять спостерігали журналісти Дирижабля. Вихователька Майя Гуменна розсадила дітей колом біля стенда з військовою формою. Питає їх:

— Діти, що потрібно, щоб стати захисником України?

Малеча відповідає по-різному: «їсти кашу», «качати прес», «слухатися старших».

 

Потім стали вчити емблеми різних родів військ. Вихователька показує малюкам роздруківки з символікою. Діти уже впізнають емблеми:

— Це десантники!

— А це морська піхота!

Вихователька ділить дітей на три групи і дає їм такі ж роздруківки, але порізані на кілька частин. Їх потрібно скласти докупи — як пазл. Малюки з цим справляються дуже швидко. Але не без сліз: заплакала маленька Софійка, якій інші діти не дали спробувати скласти малюнок самій.

Легко справляються дітлахи і з наступним завданням. Вихователька розкладає перед ними пластмасові іграшкові машинки, їх треба розсортувати на військові та цивільні. Дуже швидко в одній купці опиняються легковики і вантажівки, в іншій — танки і самохідки.

Найбільше малюки полюбляють зображати роботу військкомату. Одні виконують ролі призовників, інші — приймальної комісії. Хтось надягає халата і буцімто проводить медогляд. Триває все недовго.

— А тепер, діти, треба підкачати силу, — каже вихователька і веде малюків у спортзал.

Дітей ділять на дві команди, по десятеро в кожній. Починається естафета. Кожен має пройти по покладеному на килим «містку», пролізти крізь невеличкий тунель, пробігтися по лавці. Коли визначена команда-переможець, малюки йдуть відпочивати.

 

— У нас ще заплановані зустрічі з учасниками АТО, — розповідає Галина Білінська. — Поки що була лише одна, 14 жовтня. До нас прийшов Павло Паляниця, батько Каріни зі старшої групи. Він розповідав про те, як це — бути військовим. Нашим вихованцям було дуже цікаво, вони уважно слухали.

Загалом у чотирьох дітей зі старшої групи, які зараз грають у військкомат, татусі побували на фронті.

Фото Миколи Муковоза

Автор публикации

не в сети 2 года

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля