Нові обличчя музейної картини

Історія

Нові обличчя музейної картини

«Дирижабль» усе ж дістався істини в історії з музейною картиною та відшукав прізвища й фото людей, що вже 32 роки зображені на полотні про святкування черешневого свята в ямпільському радгоспі. Особливо дякуємо за продовження теми Людмилі Граждан із будинку культури. Вона першою звернула увагу на неточності в матеріалі, розпізнала колег та підказала людей, які знають про полотно і його фігурантів більше.

Дійсно, повновидною жінкою, що тримає в руках синю каструлю червонощоких черешень, є головний кухар господарства з десятирічним стажем роботи. Радгоспівці називали її бабою Люсею, й це Олена Фірсенкова, яку одразу ж упізнала на картині колишня працівниця господарства Раїса Лаврук.

В самої Раїси Іванівни 30 років трудового стажу, вона пропрацювала в радгоспі диспетчеркою, а на масових заходах, святах і виставах завжди була «хазяйкою». Навіть фотодоказ є.

Раїса Лаврук у ролі Хазяйки
 

— У мене постійно роль хазяйки була. Випікала на святкування пироги, представляла їх, — розповідає жінка.  

Пані Раїса була сусідкою, колегою та подругою вже покійної  Галини  Сірої. Їхні будинки межують. Вдома у жінки зберігається фотоальбом, про який вона сказала: «Не відкривала уже 100 років». Ми дали привід відкрити. За переглядом фотокарток та із розповідей Раїси Лаврук і віднайшли реальні протопити ямпільчан із картини, та й не лише. Іще бачили, як проводжали хлопців на обжинки, як святкували уродини й відпочивали.

Раїса Лаврук зараз і тоді.
Раїса Лаврук зараз і тоді.

 

Нагадаємо, у попередньому матеріалі ми зробили спробу ідентифікувати зображених на музейній картині ямпільчан. Когось впізнати було просто, деякі одразу видавалися за трьох (можливо через художність зображеного). Тому пізніш у коментарях читачів звучали різні версії. Також Раїса Іванівна розповіла, що раніш на господарство приїздило чимало практикантів із Брацлавського технікуму. Чимало з них було й на відзначанні свята черешень.

І Людмила Граждан, і Раїса Лаврук упізнали усміхненого чоловіка біля Галини Сірої. Це нещодавно померлий Володимир Кузіков, відомий електрозварювальник, а за сумісництвом гуморист і конферансьє господарства.

Духовим оркестром у ті роки, за словами Раїси Лаврук, керував Анатолій Левицький.

Жінкою, в якій раніше впізнали бухгалтерку Аллу, виявилась садовод, лаборант винного цеху Олена Кутняк.

У фотоальбомах пані Раїси нам вдалося пізнати і Ніну Москальчук, що на фоні білої вишиванки вирізняється смуглявістю. Жінка брала активну участь у самодіяльності господарства.

Ніна Москальчук перша зліва. У центрі - Людмила Фірсенкова.
Ніна Москальчук перша зліва. У центрі — Людмила Фірсенкова.

 

Також, завдяки пильності Людмили й Раїси вдалось розпізнати на картині Миколу Адаменка, незмінного садівника-агронома підприємства. Його на картині зображено навшпиньки й зі спини.

Микола Адаменко другий зліва.
Микола Адаменко другий зліва.

 

Автор публикации

не в сети 7 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля