Хто головний у ямпільських сім’ях
Ходять чутки, що здебільшого в ямпільських сім’ях головують жінки. Щоб перевірити, чи правда це, Дирижабль походив містом, задавши людям питання: «Хто головний у вашому домі та як має бути?». Пропонуємо почитати відповіді та скласти свої висновки.
Раїса, 43 роки, багатодітна мати
— Зараз усе в сім’ї тримається на дружині. Зварити їсти, придбати у хаті, за господарством придивитися — відра із кашами чи водами для свиней чи скотини понатягувати, попрасувати все. І це не повний перелік жіночих обов’язків, як думають чоловіки. А йому що? Прийти на все готове, включити телевізора — та й дивитися футбол. Ну хіба заінтригувати чимсь до роботи можна. Але тут уже велику роль грає бажання самого чоловіка бути задіяним у чомусь, тобто прикласти свою руку до ремонту там будинку, облаштування подвір’я чи криниці. Якщо немає бажання, то його дуже важко залучити до будь-чого. Є чоловіки, що в руках жінки змінюються — але то рідкісні одиниці. Хоча, якщо вдасться його навчити, чоловік може бути ідеальним.
Семен, 75 років, пенсіонер, перебуває у другому шлюбі
— Жінка — то голова в хаті. Свою першу дружину я слухався завжди, жили душа в душу, радились постійно, спільно приймали сімейні рішення. Прожили ми добре 40 років, у сім’ї за неї була злагода. Але, на жаль, уже 10 років, як Соні в мене немає. Зараз маю вже другу жінку, знав її ще з дитинства, ми гралися в садку разом. Роль главних падає на обох. Разом треба і заробляти, і змирятись з усіма бідами.
Ольга, 31 рік, рік як офіційно одружена
— Певно, має бути 50 на 50. В нас у сім’ї рівноправ’я. Колись мені потрібно порадитись із ним, колись йому зі мною. Та й навіть коли не треба мені від нього нічого, все одно варто підласкатись, показати його важливість, потрібність — тому й запитую його, навіть коли й сама розуміюся на питанні. Чоловіка звати Олександр, одружені ми рік, до того разом жили 5 років. Жінка має створювати гармонію, затишок, а чоловік — захищати та бути опорою. Налаштувати чоловіка на співпрацю просто, найголовніше — хвалити його, аж розхвалювати. Усе що він робить — це добре, підказав щось — «умнічка». Кожний день свого чоловіка хвалю.
Микола, 20 років
— Я за рівноправ’я. Має бути гармонія у стосунках, взаєморозуміння. У мене батьки порізно живуть, але в дідуся та бабусі було все порівну. Сучасним чоловікам треба бути сильними духом та цілеспрямованими, завойовувати кохання своїх половинок.
Льоня, 53, отримав інвалідність на заробітках
— Головне в сім’ї — це гроші. У сучасному світі це дуже важливо. Коли відчувається нестача грошей, починаються сварки.
Ну а так, думаю, все десь 50 на 50. Жінка — це дім та діти, а на чоловікові — заробітки. Чоловіки мають долучатись і до виховання дітей, але ж коли їм це робити, як вони всі на заробітках — чи в Росії, чи у Польщі, чи в Італії? А інші спиваються. Моє життя теж хороше було: на заробітки їздив, поки інвалідом там не став. І зараз у нас жінка головна, а я вже додатковий… Хоча головне те, що ми разом і в радості, і в горі.
Альона, 29 років, виховує шестирічного сина
— Кажуть, якщо сильно перетягувати мотузку на себе, вона може порватись. У стосунках треба однаково розподіляти обов’язки, усе робити спільно — тоді й злагода буде. У моїх батьків цілковите рівноправ’я, і я так вихована. Склалось так, що виховую сина Дмитра без чоловіка. Але намагаюсь прищепити йому найкращі чоловічі риси. Він розуміє, що вже «дорослий», що є моїм захисником і відповідає за мене.
Надія Федорівна, півстоллітя у парі
— Чоловік у мене вдома все робить. Золотий він у мене. Секрету ніякого немає, лиш треба відчувати людину, бути в ній упевненій навіть краще, ніж у собі. Як обирала чоловіка? Та ніяк, який трафився — того і взяла.
Олександр, 20 років
— Своєї сім’ї поки не маю, але в майбутньому хочу, аби панувала злагода. Чоловік має приносити гроші й забезпечувати, а жінка бути вірною та покладистою. В сучасному світі просто необхідно мати людину, якій варто довіряти і бути в ній упевненим.
Вперше цей текст було опубліковано 18 лютого 2016 року.
Фото Влада Савицького
Коментарі