Гуртки в Ямполі: від дівочого футболу до християнської етики
Збирати ракети, грати на домрі або ганяти м’яч у дівочій футбольній команді — ось чим можна займатися в гуртках, що є у Ямполі. І не лише цим. Ми пройшлися закладами, які організовують щось для дітей, і дізналися подробиці: що пропонують, скільки коштують заняття і коли на них можна записатися.
Дитяча музична школа
Вулиця Козачинського, 9 (колишня Комінтерну), 2-15-00
Навчання у ямпільській музшколі починається 1 вересня, але нових учнів там приймають до 15 числа. Набирають дітей від п’яти до одинадцяти років. З інструментом, на якому гратиме дитина, треба визначитися відразу. Правда, потім його можна змінити. Іноді це пропонують зробити самі викладачі, завдання яких — визначити здібності учнів.
Вчитися треба шість-вісім років. Після закінчення школи видають свідоцтво. Найталановитішим пропонують іти навчатися в музичні училища Вінниці чи Умані, після них можна вступати до консерваторії. Хореографів відправляють у Тульчин.
У школі працюють 20 викладачів. Щороку проводяться академічні концерти та екзамени. Вихованці школи виступають на міських, районних та обласних конкурсах.
Сольний спів: естрадний, академічний, народний — 60 гривень
Хореографія: класична, народна і сучасна — 60 гривень
Духові інструменти — 55 гривень
Баян, акордеон — 55 гривень
Скрипка — 65 гривень
Бандура, домра — 55 гривень
Гітара — 65 гривень
Центр розвитку дитини KinderFest
Вулиця Соборна, 44 (колишня Комсомольська), (097)689-92-20
Вчать дошкільнят англійської мови та співу. Заняття з англійської проходять в ігровій формі: діти вивчають слова, співають пісні, але писати і читати поки що не вчаться. У групі займається по шестеро дітей. Можна брати індивідуальні уроки. Також KinderFest має вокальну студію. Вона розрахована на дітей чотирьох-шести років. Вихованцям студії влаштовують невеликі концерти, вони виступають на міських святах.
Заняття і з англійської, і зі співу триває близько години. Опісля діти можуть лишитися у центрі, аби погратися чи пострибати на батуті.
Цьогоріч планують запустити ще й курс англійської для перших класів. Там діти вже будуть вчитися читати, але ігрова форма уроків збережеться. Хочуть займатися і дошкільною освітою, але бракує кадрів. Зараз KinderFest шукає логопеда та дитячого психолога.
Англійська мова (35 гривень — одне заняття в групі, 50 гривень — індивідуальне)
Вокальна студія (35 гривень — одне заняття в групі, 50 гривень — індивідуальне)
Спортивна школа
Вулиця Соборна, 40 (колишня Комсомольська), 2-15-00
Офіційно навчальний рік починається 1 вересня, насправді ж заняття у спортивній школі тривають цілий рік. Нових учнів набирають у вересні-жовтні, але при бажанні діти можуть приєднатися до гуртків будь-коли. Навчання безкоштовне, але з батьків можуть збирати гроші на виїзні матчі чи інші спортивні заходи, які не фінансуються державою.
У школі працюють 17 тренерів. Вони навчають дітей чотирьом видам спорту, набирають у групи і дівчат, і хлопців. Школа навіть має дівочу футбольну команду.
Волейбол — з 7 років
Футбол — з 7 років
Легка атлетика — з 10 років
«Барс» і «Форпост»
Вулиця Жовтнева, 94/2 (підвальне приміщення в будівлі мерії),
(096)714-28-44
Школа рукопашного бою «Барс» набиратиме дітей у вересні. Тренери займаються з чотирма групами, одна з яких підготовча. На тиждень проводять по три тренування. Торік вартість одного місяця занять складала 200 гривень. Якою вона буде тепер, визначать на батьківських зборах, котрі заплановані на 2 вересня.
«Форпост» — нещодавно створена школа військової підготовки. Цей рік буде першим для неї. З вартістю занять поки що не визначались. Основну частину групи планують набрати з вихованців «Барса». Їх готуватимуть до служби у Збройних силах за чотирма напрямками: рятувальники, прикордонники, десантники-розвідники та зв’язківці.
«Барс»: рукопашний бій — з 6 років
«Форпост»: військова підготовка — з 14 років
Будинок дитячої та юнацької творчості
Вулиця Свободи, 130, 2-25-51
Нових дітей у Будинок школяра набиратимуть з 1 по 15 вересня. Нині тут навчається майже чотири сотні вихованців. Усі гуртки безкоштовні. Але батькам потрібно купувати частину матеріалів та оплачувати подорожі своїх дітей. Єдиний виняток — хореографічний гурток «Сонечко». Тут є фіксована плата за місяць. Торік збирали по 30 гривень, у цьому році суму можуть переглянути.
«Сонечко» — Займаються сучасними танцями. Уже 30 років майже завжди перемагають у районних конкурсах талантів, беруть участь в обласних і всеукраїнських змаганнях
«Джерело» — Гурток натуралістів. Вивчають природу України і Ямпільщини, займаються очисткою водойм, насадженням дерев, будують хатинки для птахів
«Зелена аптека» — Гурток з вивчення лікарських рослин
«Січові стрільці» — Військово-патріотичний гурток, в якому дітей вчать стрільбі. Практикуються у тирі, стріляють з пневматичної зброї
Ракетомодельний — Виготовлення ракет з дерева, картону, пінопласту та інших недорогих матеріалів. Їх запуск. Участь у змаганнях
Судномодельний — Один із найкращих гуртків цього напрямку в області. Діти виготовляють моделі кораблів з дистанційним управлінням
«Господарочка» — Кулінарний гурток. Приготування різних страв, вивчення рецептів
«Християнська етика в українській культурі» — Вивчення православної культури, мандрівки по святих місцях України
«Домашній затишок» — Хендмейд-гурток. Виготовляють вироби з бісеру, малюють, роблять оригамі
«Народна творчість» — Вивчають українські народні ремесла: вишивку, виготовлення писанок, мотанок, розпис
«Художня вишивка» — Вишивка хрестиком і бісером. Діти прикрашають одяг, роблять чохли для телефонів тощо
«Домісольки» та «Камертон» — Вокальні гуртки. Сучасний естрадний спів. Від музичної школи відрізняються менш академічною формою навчання
«Подоляни» — Туристичний гурток, ямпільські скаути. Мандрують Вінницькою областю та Україною
Коментарі