На які обіцянки влади вистачить грошей у бюджеті

Розвиток міста

На які обіцянки влади вистачить грошей у бюджеті

План розвитку Ямполя на 2016 рік, який ухвалила міськрада, виглядає амбітно. Там капітальні ремонти дитячих садків і житлових будинків, асфальтування доріг та освітлення вулиць — ми нарахували близько сорока обіцянок. І перше ж питання, яке вони викликають: чи вистачить у міста грошей, аби виконати усе.

Ще більше питань з’являється, коли знаходимо план розвитку міста на попередній, 2015-й, рік. З’ясовується, що новий план є майже повною копією старого. Різняться лиш окремі пункти, та й то не суттєво. Незрозуміло чому: невже минулого року майже нічого зробили? Аби розібратися, йдемо до Галини Ткач, заступниці міського голови.

— У план включили все, що не встигли завершити торік. Допустимо, запланований капітальний ремонт якоїсь будівлі. Його не почнеш без проектно-кошторисної документації: всіх креслень для підрядників, розрахунків вартості матеріалів, роботи, — пояснює вона і показує на вісім товстих папок у шафі. Все це документи на розробку свердловини по вулиці Ковпака, яка має забезпечити стабільне водопостачання для чотирьох вулиць: Сагайдачного, Дорошенка, Вінницької, Садової.

На виготовлення таких документів йде не один місяць та серйозні кошти з бюджету.

Проект свердловини обійшовся у понад мільйон гривень, а системи енергозабезпечення дитячого садка №6 — у 70 тисяч гривень.

За минулий рік встигли розробити документацію для більшості об’єктів, ремонт яких запланували. Всі вони й потрапили у план розвитку на цей рік.

— Починати роботи треба по-швидше. Все дорожчає і скоро кошториси можуть стати неактуальними, доведеться їх перероблювати, знову витрачати гроші, — переймається Галина.   

Однак, почати процес непросто, бо у бюджеті недостатньо коштів. На виконання усіх пунктів плану місто має 4,5 мільйони гривень.

Приміром, нещодавній ремонт однієї лиш музичної школи обійшовся в 1,7 мільйонів. Тому уся надія на гранти — додаткове фінансування від держави чи з-за кордону, яке можна отримати, подавши заявку і вигравши конкурс. Зазвичай, обов’язковою умовою таких конкурсів є співфінансування. Це означає, що грант покриває 90-80% вартості робіт, а решту має заплатити місто. Ось цю «решту» і заклали в бюджет.

Тож наразі маємо лише 10-20% від реально необхідних сум.    

— Відправили на конкурс проект по реконструкції пляжу. Якщо не виграємо, то  бюджетних грошей вистачить тільки на ремонт сцени в парку поряд із пляжем. Всі об’єкти, на які не отримаємо гранти, будемо переносити на наступний рік і знову шукати десь гроші.

Більш певними можна бути тільки щодо обіцянок, які не потребують серйозного фінансування. Наприклад, у дворах багатоповерхівок планують встановити лавки та столи для настільних ігор.

— Хочемо, щоб пенсіонери могли вийти на вулицю і пограти в шахи чи ще щось. Бо хто живе у приватних будинках, то таку можливість має, а ті, хто в багатоповерхівках — ні. Де будемо встановлювати, ще не знаємо, боїмося, аби там не почали якісь п’янки влаштовувати. Потім за тими столами і чемпіонати з шахів можна проводити.

Весною має запрацювати фонтан у центрі міста.

— Минулого року було дуже багато скарг, чому не працює фонтан. То комунальники там  днювали і ночували, дуже старалися його запустити. Зробили наче все, але вода кудись дівалася, обстежили ще раз, а виявляється, там ржаві труби. Цієї весни будемо їх міняти.

Галина Ткач запевняє, що план розвитку міста формуються на основі тих звернень та скарг, які ямпільчани подають депутатам і в міську раду.

— Кожен депутат працював зі своєю вулицею, збирав проблеми. Потім міськрада  вирішувала, на яких вулицях робити ремонти в першу чергу. Ось з дитсадками так само: ми їх просили описати всі проблеми і вже на основі того складали проекти на гранти.  

Щомісяця «Дирижабль» буде перевіряти, що влада міста встигла зробити по кожному з 37 пунктів обіцянок, і викладати результати «перевірки» на сайт.  

Фото Сергія Кукіля.

Автор публикации

не в сети 1 год

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля