Як розпізнати брехню на фото

Поради

Як розпізнати брехню на фото

Недавно в ямпільських групах з’явилась фотографія, де жінка на ринку обважує покупців. До контрольних вагів прив’язано пакет із чимось усередині, завдяки якому лічильник показує більше грамів, ніж є насправді. До фото додано напис: «Вот так Петровна, продавец местного рынка, заработала первый миллион». Хоч автор і не написав, що на фото дійсно ямпільський ринок і ямпільська Пєтровна, дехто почав активно коментувати і нарікати на ринкову брехню.

Ми перевірили фото на правдивість і виявили, що фото насправді не стосується Ямполя. Так само, як і підпис до фотографії, і абстрактна Пєтровна.

Фейкове фото, зроблене нібито на ямпільському ринку

 

Фотографія блукає інтернетом вже більш ніж півроку, час від часу спливає на різних локальних сайтах, здебільшого російських.

Щоб уберегти ямпільчан від марної довірливості, «Дирижабль» підготував детальну інструкцію: як дізнатись, де, коли й навіть ким зроблено фотографію. А ще  чи обробляли її у фотошопі.

Найпростіше  завантажити фотографію у всім відомий гугл. Для цього є сервіс «Пошук за зображеннями». З його допомогою можна побачити, чи публікувалась картинка десь ще.

Для цього треба зайти в гугл, у правому верхньому куті натиснути «Картинки», а тоді натиснути в стрічці пошуку на маленький фотоапарат. Шукати можна, як завантаивши світлину, так і ввівши її адресу в мережі. Ось іще детальна інструкція від Google. Відео англійською, але там усе інтуїтивно зрозуміло.

Якщо ви користуєтесь браузером Chrome, усе ще простіше: просто наведіть курсором на потрібне вам зображення, натисніть праву клавішу. У випадаючому меню оберіть «Знайти це зображення в Google».

Для браузера Firefox можна встановити плагін «Хто вкрав мої картинки?». Він шукатиме не лише в Google, а і в «Яндексі» чи Tineye. Хоч можна обійтись і без спеціально завантажених програм, бо завжди лишається варінт зберегти фото й пошукати її у ручному режимі.

Отже, гугл розповів нам, що фотографія публікувалась іще минулої осені, в основному на сайтах Ростовської області. В одному з таких матеріалів написано, що першоджерело  паблік Ifeed у ВК. Але навіть там автор приховує місце зйомки.

 

photofake-google
Google фотографія «ямпільської» Пєтровни давно знайома.

 

Словом, ямпільські продавчині можуть не переживати за свою репутацію  принаймні, через цей фотофейк. А ми підемо далі й розкажемо, як дізнатись про фото ще більше.

Існує корисний проект Findexif. На цьому сайті також можна завантажити фотографію чи дати на неї посилання. А далі система знайде, коли було зроблено фото, яким пристроєм його знімали, які параметри зображення. Часом доступне навіть місце зйомки.

Трошки іншим займається служба Foto Forensics. Цей сервіс шукає на фотографії зайве: домальоване, скопійоване, відредаговане. І, якщо знайде  виділить «чужорідне тіло». Ось так:

 

run-Lenin-run
Леніну тут таки не місце.

 

Автор публикации

не в сети 7 месяцев

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля