Людина тижня

Едуард Костюк

Створив герб міста і сконструював макет Ямпільського району

Чому саме ця людина?

На конкурс на створення герба подали лише три проекти. Переміг мій. Його надіслали на експертизу до Львова, перевірили на доречність використання символів і кольорів і лиш потім затвердили (офіційно міськрада так і не затвердила новий герб, тому місто досі використовує той, що було розроблено 1985-го року — «Дирижабль»).

Для герба обрав традиційну тематику: щит, огорнутий патріотичною стрічкою, як символ оборони. На щиті — три кольори: зелений, синій і блакитний. Вони символізують поля, воду й небо. Вежа, зображена в центрі герба — символ минулого, коли Ямпіль був великим повітовим містом. Торгове судно — нагадування про те, що в минулому наш Дністер був судноплавним. Вінок із колосків пшениці й винограду — символ багатства краю. Рельєф міста у гербі відтворений обрисами Білої гори. На ній колись нічого не росло, а її білі схили можна було побачити з будь-якої точки міста.

Герб міста Ямпіль, Вінницька область

Герб Ямполя — мій подарунок його жителям. Мене часто питали, скільки отримав за нього. Ніскільки. Все робив безкорисливо, а авторські права передав місту.

У 1987 році, коли був студентом Кишинівського педінституту, мене долучили до роботи над макетом території Молдови. Витратив на це 3,5 роки. Макет зробили, він зайняв аж 18 квадратних метрів. Зараз знаходиться в Кишеневі, під нього виділили цілий зал музею. Влітку возив туди сина.

Макет Ямполя створив 3 місяці, ще 6 пішло на роботу з документами. Карти рельєфів, доріг і річок знайшов в інтернеті. Рельєф набирав із тонких пластинок пінопласту за кресленням німецьких карт, а населені пункти і поля наносив зі знімків з космосу від Google Maps. Макет дуже деталізований. Якщо придивитись, на ньому можна знайти переправу, водонапірну вежу і будинок лісника.

Макет міста, Ямпіль, Вінницька область

Цей проект потребував не тільки дизайнерської, а й природознавчої, геологічної і гідрологічної роботи. Особливої точності вимагало нанесення річкових вигинів Дністра. Макет виконаний у масштабах 1:3300 — тобто 3 сантиметри дорівнюють 1 кілометру. Цю пропорцію обрав спеціально, аби макет вийшов виразним і об’ємним.

Презентував макет на 70-ту річницю визволення Ямполя від німецько-фашистських загарбників. Роботу зберігаю вдома. Якщо раптом її хтось захоче купити, то виручені кошти перерахую на допомогу військовослужбовцям АТО. Готовий продати за 22 тисячі гривень.

Ямпіль розташований в унікальному місці. З усіх сторін нас оточують гори, а просто перед нами — річка. Тому нас оминають дощі. Через це ж над Ямполем сильні висхідні повітряні потоки, які свого часу оцінили дельтапланеристи.

Все життя живу у Ямполі. Кращого краю, де б поєднувалася така місцевість, природа і клімат не знаю. Раніше з сином часто сплавлялися по Дністру, робили багато фотографій. Ямпільщина з води відкривається зовсім по-іншому.

Я довгий час обіймав у районі посаду головного судді з туризму. Мав багато ідей з розвитку зеленого туризму, сплавів по Дністру, але у наші плани втрутилась історія. Дністер став річкою на дві країни — прикордонний режим, дозволи. Пішохідний туризм зараз нам не осилити, адже потрібно розвивати інфраструктуру міста, мікроготельний бізнес, розробити маршрути.

Кілька останніх років на святкування дня міста не ходив. Масові гуляння мене мало цікавлять. А от виставки дитячих малюнків, роботи клембівських художників — Наконечного та Крижанівського — варті уваги.

ФОТО: Дмитро Багінський

Автор публикации

не в сети 8 лет

Світлана Созанська

Комментарии: 0Публикации: 38Регистрация: 26-09-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля