Чи очистився отруєний ставок у Качківці

Чи очистився отруєний ставок у Качківці

Зі ставка у Качківці, який був отруєний відходами з відстійника місцевої свиноферми, уже напувають худобу. Хоча запах біля водойми, за словами місцевих жителів, і досі неприємний.

Нечистоти потрапили у ставок півтора місяця тому, у ніч з 18 на 19 червня. Тоді була сильна злива, потоки води з полів затопили відстійник, а звідти бруд пішов у став. У результаті загинула майже вся риба. Те, що сталося, місцеві називали екологічною катастрофою.

Адміністрація села тоді заборонила жителям напувати зі ставка худобу. Від води неприємно пахло, вона змінила колір із зеленого на коричневий. Але аналізи, які зробили спеціалісти санстанції, показали лише незначне перевищення вмісту аміаку.

Районна влада тоді почала ціле розслідування. Обіцяли знайти винних. Але не знайшли.

— Більше не надходило ніяких скарг, тому вважаю, що питання вирішене, — каже голова райдержадміністрації Михайло Вдовцов.

Голова села Мирослава Бежнар також вважає, що все вже в нормі:

— Воду спустили, ставок продезінфікували вапном. Зараз там все чисто. Худобу напувати можна.

Власник свиноферми В’ячеслав Пацьора півтора місяця тому казав, що законсервує затоплений відстійник і знайде місце під новий.

За словами голови села, ідею з новим відстійником не підтримали на сесії сільської ради. Вирішили залишити все як є, але зобов’язали власника витримати усі санітарні норми.

В’ячеслав Пацьора, що уже обвалував яму з нечистотами, піднявши її краї на півтора-два метри, каже:

— В такому стані ним можна користуватися ще три роки. А потім адміністрація села має нам виділити 80 соток землі навколо відстійника, щоб зробити дренажну систему. Вона буде трирівнева. Під старим відстійником буде ще один, у ньому вода буде відстоюватись. А під ним — ще один, куди потраплятиме вже чиста вода.

Місцевий житель Михайло Девдера каже, що насправді відстійник обвалований лише з боку ставка — тут нагорнули вал землі висотою 50-60 сантиметрів. З інших боків у цьому немає потреби, бо там відстійник захищають краї схилу.

— Але вал має бути вищим. Якщо піде сильна злива, ставок може знову залити нечистотами, — вважає він.

 

Автор публикации

не в сети 1 год

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:, ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля