Хто опиниться у «Дністрі», вирішать за місяць

Хто опиниться у «Дністрі», вирішать за місяць

Готель «Дністер» відремонтували і пообіцяли віддати його переселенцям зі Сходу. Коли саме це станеться й на яких умовах там житимуть, влада поки вирішує. Нині вираховують тарифи, складають правила проживання — обіцяють презентувати все на сесії міської ради 29 квітня.

«Дирижабль» поговорив із кількома людьми, напряму дотичними до готелю. Ми розпитали, що вони знають і чули, й якими, на їхню думку, можуть бути умови та ціни. Звісно, це все лише припущення. Остаточне рішення ми дізнаємося наприкінці квітня.  

 — Планується частину кімнат під проживання переселенців дати, а друга частина наче використовуватиметься для приїжджих. Зараз розробляють калькуляцію: скільки має коштувати номер, —  каже Микола Мазур, директор комунгоспу, на балансі якого знаходиться готель.

Не певна в цьому Людмила Майорова, заступниця голови Ямпільської райадміністрації, яка повністю опікувалася ремонтом готелю. Говорить, що одна з умов ЄС та ООН, які й дали гроші на все — використовувати готель для потреб переселенців. Протягом найближчих двох років спонсори будуть регулярно перевіряти, чи виконує Ямпіль цю вимогу.      

Щонайменше пів десятиліття готель пустував. У будівлі не було світла, сантехніки, не працювала каналізація. Тепер це все з’явилося. Відремонтували й облаштували 13 кімнат. Їх розраховано на 40 людей. Втім, Микола Мазур сумнівається, чи можна там постійно жити. Кімнати невеликі, в них стоїть по два ліжка, тумба, є стільці.

— Сім’я там жити не може. Це вона просто може там переночувати. Де покласти вєщі?

У кожної людини є якісь вєщі, і зимня одежа, і обувь. Шкафа там нема ні одного, де це все класти, — міркує начальник комунгоспу, але додає: цілком можливо, що шафи ще докуплять.

Заступниця мера Мирослава Вжещ теж не певна, що переселенці зможуть затриматися в готелі надовго. Це може виявитися не дешево. Хоч міськрада й намагається встановити тарифи, які будуть нижчими, ніж в інших місцевих готелях, де беруть по 200-400 гривень за добу.

— Там опалення, як підприємству рахується. Як для любих готелів. Це дорого, не як для приватного сектора, — переймається жінка.

Людмила Майорова додає, що міськрада, ймовірно, ухвалить рішення про те, що «Дністер» — не готель, а центр для переселенців, тоді й тарифи будуть іншими.

Кого ж саме поселять в готель, поки невідомо.

Можливо, хтось звернеться. Самі ми шукати нікого не будемо. Це перший такий об’єкт в області, новий для нас. Може, завтра нам Вінниця привезе усіх сорок осіб. Будемо бачити, — каже Майорова.

Ямпільчанам готель може дати кілька нових робочих місць. Поки там працює лиш одна жінка на мінімальну зарплату. Коли ж «Дністер» заселять, знадобиться три-чотири людини. Принаймні, такі прогнози дає керівник комунгоспу.  

Автор публикации

не в сети 1 год

Влад Савицький

Комментарии: 0Публикации: 9Регистрация: 25-02-2016
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля