Депутат міської ради: чим він корисний вам особисто?

Вибори

Депутат міської ради: чим він корисний вам особисто?

Напередодні місцевих виборів «Дирижабль» вирішив перекласти людською мовою закон про місцеві вибори і з’ясувати, чим саме мусять займатися депутати міської ради.

Спершу ми поцікавились у самих ямпільчан, чи знають вони міських депутатів і чи стежать за їхньою діяльністю.

Потім звернулися до Оксани Дащаківської, політолога й учасниці руху «Чесно». Вона пояснила, чого можна вимагати від депутатів і що робити, якщо вони не виконують свою роботу.

— Місцевий депутат потрібен для того, щоб люди мали кому озвучувати інтереси й потреби громади. Далі він має донести цю інформацію до інших гілок і органів влади, всіляко сприяти вирішенню проблем, із якими до нього звертаються, — каже Оксана Дащаківська.

Ви можете йти до свого депутата і жалітись йому із будь-якого приводу.

Не соромтесь пропонувати свої ідеї: встановити світлофор на переїзді чи пандус, відремонтувати певну дорогу, перенести виїзд із магазину на інший бік, відкрити новий спортивний заклад. Усе це можна просити в депутата.

— Але пам’ятайте: місцевий депутат, перш за все, мусить лагодити систему, а не усувати наслідки її неправильної роботи, — вточнює політологиня. — Він не має особисто вкручувати лампочку у вашому під’їзді. Його обов’язок — з’ясувати, чому вона відсутня і хто має її вкрутити.

Часто депутат відповідає, що бюджет не має грошей на вирішення проблеми. Але це не означає, що на вашому зверненні треба ставити хрест. Депутат повинен зробити офіційний запит щодо того, коли кошти можуть з’явитись. Далі стежити за тим, як ці гроші шукають. Або ж запропонувати громаді пошукати альтернативне фінансування.

— Фінансове питання — одне з найболючіших. І громаді разом з місцевими депутатами треба вчитися знаходити ці гроші самостійно: або шукати гранти й фінансові програми, або заробляти самостійно, — вважає Оксана Дащаківська.

Після децентралізації місцева влада отримає більшу фінансову незалежність. Вона матиме так званий бюджет розвитку і можливість укладати плани розвитку місцевої громади на 10-15 років уперед. Тоді ідеї кожного жителя міста знадобляться особливо.

Депутат мусить звітувати про свою роботу не рідше одного разу на рік. І двічі на рік надавати звіт про роботу органу, в якому він працює.

— Закон, на жаль, не визначає, як має звітувати депутат: письмово чи усно, публічно чи в закритому режимі. Тому багато депутатів просто роблять письмовий звіт через якусь газету. Але якщо від громади йде реальний запит на публічне звітування, депутат не зможе це ігнорувати, оскільки спілкування з виборцями входить у його прямі обов’язки, — радить пані Оксана.

Контакти депутатів можна дізнатись у міській раді. Ця інформація відкрита для всіх. Також усі депутати мають прийомні дні, коли можна поспілкуватись або з ними особисто, або з їхніми помічниками.

Завдання виборця — проконтролювати, чи звітує депутат взагалі. Скористуйтесь правом прийти на його публічний звіт і поставити питання, які вас особисто цікавлять.

Усі рішення й навіть проекти рішень, які розглядає місцева рада, мусять обов’язково публікуватись на її сайті. Тому, навіть просто проглядаючи сайт, можна багато дізнатись про роботу міськради.

— Ще одна форма контролю — особисте звернення. Ви можете просити депутата пояснювати вам свою позицію, голосування чи бездіяльність із будь-яких питань, — каже політолог.

 

Що робити, якщо депутат не виконує свою роботу?

Жителі міста можуть скликати збори громади і позбавити депутата його посади. Як саме відкликати депутата — читайте невдовзі в окремій публікації «Дирижабля».

Автор публикации

не в сети 2 года

Ганна Цупко

Комментарии: 0Публикации: 131Регистрация: 10-09-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля