Як в Ямполі згадували загиблих у Другій Світовій. Фоторепортаж
На сцені ямпільського будинку культури кілька хлопчиків вдягнених у костюми, стилізовані під роби в’язнів концтаборів, нагадали всім у залі про жахи війни. А учениця другої школи Вероніка Гервазюк, яка грала роль військової медсестри — про те, які випробування перетерпіли українці в роки Другої Світової.
— Ніхто не повинен забувати про втрачене на скалічене покоління, ми маємо бути вдячними за їхні подвиги, — сказала Вероніка.
Театральна постановка від ямпільських школярів стала кульмінацією концерту, який дали у будинку культури 6 травня. Присвячений він був не Дню Перемоги, а Дню пам’яті та примирення, який відзначають 8 травня.
На захід запросили ветеранів. Щоправда, прийшло їх дуже мало. Вони сиділи на лавочці під будинком культури ще до початку урочистостей, розмовляли. Виглядали стомлено і трохи розгублено.
Сам концерт почався о 10 ранку. Людей прийшло не дуже багато, вільних місць у залі вистачало. Ветеранів посадили у центрі, поряд один із одним. Дарували їм квіти.
На сцені співали пісні — сумні і патріотичні.Танцювали діти і дорослі. Чиновники і депутати виголошували промови.
Коли концерт закінчився, ветерани у супроводі своїх рідних і посадовців, пішли до меморіалу воїнам загиблим у Другій Світовій. Біля нього горів вічний вогонь, який у Ямполі запалюють кілька разів на рік. До підніжжя обеліску поклали квіти. Кошик червоних гвоздик поставили також біля пам’ятника загиблим в АТО.
На офіційному рівні День Перемоги у Ямполі відзначатимуть ще двома заходами. У неділю о 20.00 від встановленої на постамент САУ (самоходної артелерійської установки) до обеліска загиблим у Другій Світовій піде траурна хода зі свічками і лампадками. Долучитися може кожен.
А в понеділок 9 травня дадуть ще один святковий концерт до 71-шої річниці Перемоги. Він почнеться о 10.00 біля Будинку культури.
Фото Влада Савицького.
Коментарі