Як в Ямполі згадували загиблих у Другій Світовій. Фоторепортаж

Як в Ямполі згадували загиблих у Другій Світовій. Фоторепортаж

На сцені ямпільського будинку культури кілька хлопчиків вдягнених у костюми, стилізовані під роби в’язнів концтаборів, нагадали всім у залі про жахи війни. А учениця другої школи Вероніка Гервазюк, яка грала роль військової медсестри — про те, які випробування перетерпіли українці в роки Другої Світової.

— Ніхто не повинен забувати про втрачене на скалічене покоління, ми маємо бути вдячними за їхні подвиги, — сказала Вероніка.

Театральна постановка від ямпільських школярів стала кульмінацією концерту, який дали у будинку культури 6 травня. Присвячений він був не Дню Перемоги, а Дню пам’яті та примирення, який відзначають 8 травня.

На захід запросили ветеранів. Щоправда, прийшло їх дуже мало. Вони сиділи на лавочці під будинком культури ще до початку урочистостей, розмовляли. Виглядали стомлено і трохи розгублено.

Сам концерт почався о 10 ранку. Людей прийшло не дуже багато, вільних місць у залі вистачало. Ветеранів посадили у центрі, поряд один із одним. Дарували їм квіти.

На сцені співали пісні — сумні і патріотичні.Танцювали діти і дорослі. Чиновники і депутати виголошували промови.

Коли концерт закінчився, ветерани у супроводі своїх рідних і посадовців, пішли до меморіалу воїнам загиблим у Другій Світовій. Біля нього горів вічний вогонь, який у Ямполі запалюють кілька разів на рік. До підніжжя обеліску поклали квіти. Кошик червоних гвоздик поставили також біля пам’ятника загиблим в АТО.

На офіційному рівні День Перемоги у Ямполі відзначатимуть ще двома заходами. У неділю о 20.00 від встановленої на постамент САУ (самоходної артелерійської установки) до обеліска загиблим у Другій Світовій піде траурна хода зі свічками і лампадками. Долучитися може кожен.

А в понеділок 9 травня дадуть ще один святковий концерт до 71-шої річниці Перемоги. Він почнеться о 10.00 біля Будинку культури.

Фото Влада Савицького.

Автор публикации

не в сети 1 год

Влад Савицький

Комментарии: 0Публикации: 9Регистрация: 25-02-2016
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля