День молоді в Ямполі. Фоторепортаж
На концерт вінницької співачки Оксани Славної прийшло близько сотні людей, а вечірній кінопоказ під відкритим небом почали фільмом з лайливими словами. Щоправда, його відразу вимкнули й замінили іншим. Решту дня ямпільчан розважали майстер-класами, спортивними змаганнями, танцями і дегустацією місцевих страв.
До міста 26 червня з’їхалися люди з усіх сіл району, прибула й молдовська делегація з Сорок — 22 особи, серед них кілька молодих артистів та волейболісти. Останні зіграли з ямпільською командою і перемогли у трьох матчах із чотирьох.
Серед молдован найбільше вирізнялись двоє студентів — Міхаела Кирпа та Андрей Парческу. Вони були одягнуті у національні костюми. Посміхалися і радо з усіма фотографувались. Як і решта гостей з того берега, розмовляли російською. Українську розуміли, але не всі слова.
— Мы впервые в Ямполе, — каже Андрей Парческу. — У вас тут красиво, зелени очень много. И люди хорошие. Не такие торопливые, как у нас, в Молдавии.
Близько 12-ї години дня школярі з жовто-блакитними кульками і прапорами України та Європейського Союзу пройшлися містом і стали навпроти сцени. Прозвучали гімни України та Молдови. І почалося свято.
— Це вже другий подібний фестиваль. Нове у цьому році те, що запросили села виступати та представляти свою майстерність. Торік такого не було. І це справді об’єднує всіх, — розповідає заступниця голови районної державної адміністрації Людмила Майорова.
Людей в центрі міста зібралося багато. У парку встановили близько 15 майданчиків від різних сіл. Там показували майстер-класи, пригощали традиційними стравами, співали. Можна було спробувати випічку з Великої Кісниці, довжоцькі смаколики, побачити ляльки-мотанки від Будинку школярів, вишивки ямпільських майстринь, вироби з лози і глини. Або ж посмакувати юшку та куліш, які готувала школа №2.
Багато людей юрмилося біля столика з ляльками-мотанками. Майстриня Алла Болгарська розповідала про кожну ляльку і пояснювала її призначення: домовичок допомагає господині хазяйнувати, плетена лялька-берегиня охороняє від темних сил, а ляльки-нерозлучники підтримують злагоду в сім’ї.
— На одну мотанку чотири-п’ять годин часу потрібно. Це якщо сісти і невідривно плести, — пояснює жінка.
На сцені, яку встановили за Будинком культури, виступали з ранку до вечора. Найбільше глядачів за весь день, близько сотні, зібрав виступ дівчат і хлопців з молдовської вокальної студії Bravo-Star. Вони щойно повернулися з фестивалю в Болгарії, де взяли призові місця.
— Даже сумки не успели разобрать, сразу к вам, — каже керівниця студії Людмила Чебан. — Нас сюда пригласили, и мы не могли отказаться.
Вихованці Bravo-Star співали пісні молдовською, російською, іспанською та французькою мовами. Переважно звучали танцювальні композиції.
— Під таку музику лише мертві або дерев’яні не танцюють. Як можна встояти, коли самі ноги йдуть у танок, — переводячи дух, каже Тетяна Коротинська, педагог Довжоцької школи, яка щойно танцювала у колі зі своїми учнями.
Діти з Ямпільського району виконували англійські та українські пісні. Приміром, Максим Поліщук з Довжка заспівав «Я на небі» з репертуару «Океану Ельзи». А ввечері ямпільчан привітала вінницька співачка Оксана Славна. Вона розповіла, що з кожної країни, у якій побувала, привозить подарунок у вигляді пісні. Для ямпільчан співала українською, грузинською, польською, англійською та молдовською мовами. Виконувала також пісні Злати Огнєвич та Аделі. Ті, хто знав слова, підспівували. Людей під сценою зібралося близько сотні, але й чимало ямпільчан розійшлися під час концерту парком.
Тим часом біля фонтану відкрили кінозал просто неба. Проектор для показу передало підприємство «Вінницякіно». Поки не стемніло, показували мультики. Дивитися їх прибігло чимало малюків. Сиділи на бордюрі фонтану. А всередині самого фонтану валялися мішки від церезиту та брудні коробки з-під кафельної плитки.
Після дитячих танців під пісні з «Маші і Ведмедя» включили документальний фільм «Пилип Орлик. Пакти і конституції». Народу біля фонтану відразу помітно поменшало. Молодь стала підтягуватися до екрану знову, коли почали демонструвати комедію. Стрічка почалася зі слів: «Грьобаний педофіл! Твою мать! Срань!». Дітей, яких серед глядачів лишилося чимало, це повеселило. Через кілька хвилин фільм вимкнули і пустили новий — молодіжну комедію «Пробач за кохання».
— Фільм гарний, але через фрейлики нічого не чути, — каже директор музею Олена Чеботар, показуючи в бік кафе «Європа», звідки лунає гучна музика. Там святкували хрестини.
Власне, саме через те, що звуки з кафе заглушали всі інші, організатори вирішили відмовитися від дискотеки, яку планували на 22.00. Так це пояснила Леся Віт з відділу сім’ї та молоді райдержадміністрації.
Коментарі