Фоторепортаж. Що робили ямпільчани на День міста
Ямпіль відгуляв День міста. Святкувати його 14 серпня зібралося кілька сотень людей. Все це нагадувало один великий фестиваль, що завершився рок-концертом під дощем та фаєр-шоу.
Святкові локації були розкидані по всьому центру міста. Багато людей збиралося біля фонтану. Міській владі вдалося виконати свою обіцянку і запустити його до Дня міста. Навколо нього поставили нові ліхтарі, урни та лавки. Поряд, на Будинку побуту, вперше за багато років запрацював годинник. Знак «Я люблю Ямпіль» доробити не встигли, але це нікому не заважало фотографуватися на його фоні.
Кубок міста з футболу
Відкритий кубок Ямполя з футболу зібрав шість команд: «Тирас» із Ямполя та збірні Буші, Гальжбіївки, Кісниці, Безводного і Качківки. Грати почали о десятій ранку. Велике поле поділили на дві ігрових зони, на ньому грали одразу чотири команди.
На сусідніх полях тренувалися вихованці дитячої спортивної школи. Час від часу вони зупинялися, щоб подивитися на гру дорослих.
На трибунах за змаганнями стежило кілька десятків уболівальників. Люди почали підтягуватися на стадіон уже ближче до фіналу.
Перше місце взяли ямпільчани, друге — команда Безводного, третє — гравці з Кісниці.
Хендмейд на Стометрівці
На Стометрівці зібралися майстри хендмейду. Оригамі, кераміка, серветки у стилі макраме — тут були представлені різні техніки. Можна було взяти участь у майстер-класі чи просто купити вироби, що сподобалися.
Найбільше людей збиралося навколо намету Марії Кушлянової з Івано-Франківська. Вона продавала вироби карпатських майстрів: дерев’яне кухонне приладдя, яскраві віночки для дівчат.
Неподалік продавала свої кімнатні фіалки Людмила Довгалюк. Вдома вона виростила 400 сортів цих квітів. А її донька Ірина винесла на Стометрівку мило ручної роботи — різне за кольором, формою і ароматом.
Виставка тварин
У центральному парку проходила виставка породистих голубів, перепелів, качок, курей та кроликів. Тварин привезли з Вінниці, Умані, Хмельницького, Крижополя і Тульчина. Виставку організували ямпільчани Сергій Когдак та Олександр Слободяник, що розводять голубів.
Найбільше виставкою цікавилися діти. Вони гладили всіх тварин, яких тільки їм дозволяли торкнутися. П’ятирічна Маша Попова, каже, що погладила на виставці кожного кролика.
Фотосушка від Дирижабля
На День міста Дирижабль влаштував фотовиставку просто неба. П’ятдесят найкращих фотографій, зроблених за рік, причепили прищіпками до мотузків, натягнутих між деревами. Ямпільчани підходили, шукали на світлинах себе і своїх знайомих. Фото, що сподобалося, можна було придбати за 15 гривень. Свої портрети купили директорка музею образотворчого мистецтва Олена Чеботар та музикант Віктор Аджикаєв.
Тут же можна було передплатити Дирижабль, який з вересня виходитиме лише за передплатою, а також поласувати лимонадом і дізнатися своє майбутнє. На столі стояла банка з написом «Витягни передбачення». На різнокольорових листочках були написані різні поради, застереження чи просто приємні фрази, наприклад: «Цінуй свої недоліки, вони роблять тебе особливим» або ж «Ми любимо Вас просто так».
Нагородження найкращих
Святкування Дня міста почалася на сцені біля Будинку культури об 11.00. З привітаннями виступив мер Ямполя, а далі наше місто привітав його колега з Молдови — мер сусідніх Сорок.
Потім танцювали і співали діти. Після виступу малі артисти не поспішали переодягатися і ще довго бігали центром у костюмах. На сцені тим часом роздавали нагороди. Звання «Найкраща садиба» отримав будинок Оксани та Петра Солов’їв на вулиці Дорошенка. Привітали чотирьох найкращих за результатами ЗНО випускників: Олександра Шпотака, Анастасію Трубу, Мирославу Ліщенко та Ольгу Нестеренко. Дітям подарували по електрочайнику. Поздоровили також пару, яка в цей день святкувала 40-річчя шлюбу, і 80-річного водія ветклініки Василя Безпалька: він найстарший ямпільчанин, який і досі працює.
Турнір з пауерліфтингу
Подивитися на те, як спортсмени будуть піднімати штанги, що важать удвічі більше, ніж вони самі, зібралося близько двох сотень людей.
Найважчу, 180-кілограмову штангу з лежачого положення вижав Алік Бондар. У становій тязі найбільше взяв Богдан Пташник — 240 кілограмів.
Концерт музичної школи
Близько 300 містян прийшло послухати концерт вихованців музичної школи. У програмі було 40 номерів: симфонічна музика, народні та естрадні пісні. Зі сцени лунали звуки гітари, бандури, піаніно та скрипки. Серед глядачів одразу помітно було батьків, діти яких виступали на сцені. Коли 12-річна Анастасія Лозан співала пісню «Три світи», її мама, хвилюючись, знімала виступ доньки на фотоапарат.
— Для неї це вже не вперше — на сцені виступати. Настя неодноразово вигравала призові місця на всеукраїнських конкурсах. Але всеодно стою і хвилююсь. А коли знімаю, то руки так тремтять, що, певно, вдалих записів буде дуже мало, — розповідає Наталія Лозан-Берневега.
На концерті виступали і викладачі музичної школи. Вчителька Ірина Махновецька співала пісню разом зі своєю 11-річною дочкою Мариною.
Гра для підлітків «Ямпільський виклик»
Щоб взяти участь у грі, організованій Дирижаблем, підлітки зібралися на сходах позаду Будинку культури. Прийшли 25 хлопців і дівчат віком від десяти до 16 років. Вони розділилися на чотири команди і вигадали собі назви: «Кореша», «Курчата», «13 друзів Оушена» та «Ананас».
У ході гри потрібно було відповісти на 60 питань про Ямпіль і виконати три завдання. Наприклад, потрібно розгадати значення старих ямпільських слів чи намалювати портрет міста у вигляді людини.
— Мені дуже сподобалося, багато нового дізналася про Ямпіль. Я швиденько назвала 15 сіл Ямпільського району і цим допомогла своїй команді, — розповідає 14-річна Вікторія Скорич.
Перемогла команда «13 друзів Оушена», вони набрали найбільшу кількість балів. Нагородою для них був торт у кафе «Бульвар».
Виступ гурту «Фанфари Купали»
Коли на головну сцену свята біля Будинку культури вийшов гурт «Фанфари Купали» з Вінниці, першими танцювати почали діти. Потім до них приєдналися і дорослі.
Музиканти виконали 16 мелодій. Звучали українські, циганські та молдовські мотиви. Люди під сценою водили хороводи або просто танцювали у колі. Серед інших витанцьовувала і директорка музичної школи Ольга Самойлюк.
Виступ гурту «Декорум»
Слухати виступ рок-гурту залишилася лише молодь, усі старші глядачі майже одразу розійшлися. І не лише тому, що музиканти виконують важку музику — якраз пустилася злива. З чорної завіси, що закривала сцену позаду, вода текла рікою. Ті, хто мав із собою парасольки, одразу відкрили їх, але більшість просто стояли під дощем.
Музиканти змогли сподобатися молодим ямпільчанам. Їх навіть викликали на біс — виконати не зовсім цензурну композицію про Путіна.
— Вибачте за міцні слова, але з пісні слів не викинеш, — пояснив вокаліст.
Фаєр-шоу
Дощ закінчився, і ямпільчани побачили довгоочікуване фаєр-шоу. Фаєрники завчасно заховали підготовлений для виступу реквізит під сценою, тому нічого не намокло. Перед святковою сценою червоною стрічкою обгородили ділянку для виступу. Ямпільчани густо обступили її.
Шоу тривало 15 хвилин. Ледь не половина глядачів фільмувала виступ на свої телефони.
— Раді, що все пройшло настільки класно, — каже Віктор Слободянюк, один із команди MaxFire Studio. Вони уже приїжджали до Ямполя на Івана Купала, але тоді не змогли виступити через негоду.
— Дощ нам не заважає, але при сильному вітрі виступати складно і небезпечно, — кажуть фаєрники. — Цього разу для нас обрали класне місце. Тут і вітру немає, і є де розвернутися.
Фото Влада Савицького та Миколи Муковоза
Коментарі