День козацтва в Ямполі: півзалу АТОшників і вірш про маму

День козацтва в Ямполі: півзалу АТОшників і вірш про маму

На День захисника України, 14 жовтня, планували великий концерт у Буші. Туди мали приїхати учасники АТО, козаки, чиновники та артисти з усього району. Але через дощ і холод свято перенесли у приміщення — актовий зал ямпільської музичної школи. Організаторам довелося все робити скромніше, ніж планували. Але людей прийшло багато, вільних місць не було.

 

Концерт почався з годинним запізненням. Цього часу вистачило, щоб зійшлися всі запрошені. Близько половини місць у залі зайняли ветерани АТО, деякі прийшли з дружинами.

Частина вояків була у військовій формі — вони лише нещодавно повернулися з війни, служили під Луганськом. Їм урочисто вручили знаки учасників бойових дій.

Зі сцени сказали, що в зоні АТО вже відслужили 540 чоловіків із Ямпільського району. 

— Бажаю, щоб ви брали зброю у руки тільки під час навчань, — побажав воякам начальник військкомату Олександр Бойко.

Крім учасників АТО, у залі були прикордонники, поліцейські, козаки з Дністровської Січі, представники патріотичного спортклубу «Форпост» і чоловіки з формування «Кордон».

Перша частина концерту була офіційною: вручали різноманітні грамоти і відзнаки. Потім на сцену почали виходити артисти з Великої Кісниці, Петрашівки, Цекинівки, Дзигівки та Гальжбіївки. Вони співали пісні про козаків і козацтво.

 

Дуже емоційно зал відреагував на вірш про маму, який зачитав зі сцени його автор — учасник АТО Валерій Гуцoл. Люди повставали з місць і довго аплодували. Вірш важкий: про любов і втрату. Автор пояснив, що він написав його будучи на фронті — після того, як почув по радіо про кількість загиблих і поранених за день.

Після концерту, який тривав півтори години, майже всі, хто був у залі, рушили до стели, встановленої на честь солдатів, що полягли у Другій світовій війні, та до пам’ятника загиблим в АТО. Поклали квіти, виголошували промови. Поряд представники Дністровської Січі розгорнули польову кухню: готували у казані їжу та поставили намет для частування вояків.

 

 

Автор публикации

не в сети 2 года

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:, ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля