День із новим мером

Репортаж

День із новим мером

Новообраний мер Ямполя Анатолій Юрченко вже приступив до роботи. А «Дирижабль» спостерігав за його першим повноцінним робочим днем на новій посаді: першими знайомствами, першими зустрічами й справами. Ось що ми побачили.

Анатолій Володимирович зустрічає нас біля входу до міськради 13 листопада о 7:45 ранку. Каже, що «жайворонок» і прокидається удосвіта. Утім, звичку багатьох «ранніх пташок» — дивитись ранкові новини — не перейняв. Каже, що більше любить виважену інформацію, тому дивиться лише підсумкові випуски новин по вечорах.

Юрченко вдягнутий здебільшого в темних тонах: строгі чорні штани, чорні туфлі, чорна ж шкіряна курточка. На цьому фоні виділяється синя сорочка з довгим рукавом.

Заходимо в кабінет мера. На дверях уже наклеєно папірець із прізвищем нового міського голови. Утім, в самому кабінеті практично нічого не змінилось. Крім одного: коричневе шкіряне крісло пан Анатолій прибрав з-за мерського столу, поставивши натомість простий чорний стілець зі спинкою. Крісло тепер стоїть попід стінкою поряд зі стільцями для відвідувачів.

— Мені й простого досить, — каже чоловік. — Та й часу сидіти особливо не має бути.

 

У п’яницю в міськраді прийомний день, зі своїми питаннями заходять містяни. Серед них — Євген Балабух. Його компанія «Айвенго Транс Буд» ремонтує шостий дитсадок та готель «Дністер». Балабух питає, чи можна вирішити проблеми з електричним опаленням та освітленням дитсадка, а також збільшити подачу електроенергії на «Дністер». Щоб розібратись у ситуації, підійшли й секретар міськради Мирослава Вжещ, заступник міського голови Володимир Копачевський та другий заступник Галина Ткач. Обговорюють усі разом.

Проблема освітлення турбує й завгоспа першої школи Василя Кокошка. Він питає, чи можна почати освітлювати територію біля школи, бо скоро там відбуватимуться чимало подій та спортивних заходів, а вже о шостій вечора перед школою темінь.

Питання вирішили: комунальне підприємство має замінити ліхтарі.

— Проблема з освітленням у місті миттєво не вирішиться, — коментує мер «Дирижаблю» наболілу ямпільську проблему. — Будемо орієнтуватись на економію та енергозбереження.

Зайшла мова й про іншу болючу тему — спалювання осіннього листя. Виявилось, Анатолій Юрченко вже роки утилізує листя за допомогою компостної ями.

— Два роки в мене листя там перегниває, а тоді маю гарне добриво для городини,— пояснює.

 

Дзвонить мобільний. Перший заступник голови Ямпільської РДА Людмила Майорова запрошує мера показати вже згадуваний готель «Дністер».

Після реконструкції готель має стати гуртожитком для переселенців зі сходу країни.

Але спершу треба замінити систему опалення, двері з вікнами й водогін. Роботи обходяться в 1,34 мільйони гривень, але загалом це гроші міжнародних донорів. 1,07 мільйони виділили Євросоюз та ООН. Місто ж дало 268 тисяч гривень.

Оглянувши «Дністер», повертаємось до робочого кабінету. Там уже чекає чоловік, будинок якого затопило під час повені 2008 року. Має питання щодо приватизації будинку. Наступні відвідувачі приїхали з Томашполя: представляють місцевий центр безоплатної вторинної допомоги.

Юристи можуть безкоштовно допомоги в цивільних і адміністративних справах малозабезпеченим ямпільчанам, учасникам бойових дій, дітям-сиротам та біженцям (залишили номер мобільного, 067-108-95-02).

Наступний відвідувач — керівник Ямпільського дорожньо-ремонтного пункту Микола Рутковський. Хоче поговорити про підготовку доріг до зими. За попередніми прогнозами, пального взимку в ремонтників вистачатиме.

У групах «Дирижабля» в соцмережах ямпільчани задали чимало питань. Окремо Юрченка зацікавило питання щодо відкритості роботи міськради й так званого електронного врядування. Пообіцяв, що збирається втілити ці побажання в життя.

 

Під кінець робочого дня до мера прийшли «кордонівці» — представники громадського формування при міській раді на чолі з Василем Соболевським. Говорили про дотримання порядку в місті та доцільності діяльності самого громадського формування. Домовились, що «Кордон» співпрацюватиме з правоохоронцями вже реформованого відділення поліції.

Наостанок мер каже, що останніми роками відкрив для себе аматорську рибалку. Також у вільний час любить перечитувати класику.

— В соцмережах на дозвіллі не сиджу, — каже. — Так, зрідка заходжу в «Однокласники», аби підтримувати зв’язок із армійськими та студентськими  товаришами. Хоча, під час виборів зробив висновок, що в інтернеті чимало ямпільчан і там зручно дізнатись їхню думку щодо різних питань. Ну а діти в мене прогресивніші, ті люблять посидіти в мережі у вільний час.

DZM-kid-vertical

Фото Влада Савицького

Автор публикации

не в сети 8 лет

Світлана Созанська

Комментарии: 0Публикации: 38Регистрация: 26-09-2015
Знайти схожі статті:, ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля