Заклали перший камінь нової «київської» церкви. Фоторепортаж

Заклали перший камінь нової «київської» церкви. Фоторепортаж

Українську православну церкву збудують таку ж високу, як і костел по сусідству, а вміщати храм зможе до 500 вірян. Перший камінь у фундамент вже заклали,  але попереду ще роботи на два-три роки щонайменше.

Будівництво почнуть одразу після Великодня. А коли самевіряни зможуть переступити поріг новозбудованої церкви, настоятель отець Богдан прогнозувати не береться.

— Все буде залежати від благодійників, — каже він. — Є люди з нашого району, які пообіцяли дати гроші, є з інших районів. Є з діаспори. Побачимо.

Ямпільчани також можуть жертвувати на храм. Скоро для цього відкриють спеціальний банківський рахунок. Скринька для збору грошей також стоятиме у старій церкві, тій що знаходиться у приміщенні колишньої школи. До речі, цю будівлю потім планують розібрати і звести на її місці дзвіницю. Велику. Отець Богдан мріє повісити там дзвін вагою у дві тони.

— Щоб на весь Ямпіль було чути!

Церемонія закладення першого каменя нової церкви пройшла у вербну неділю, 24 квітня. Спочатку відспівали традиційну для цього дня службу, а потом усі віряни перемістились на майданчик навпроти костелу, де вже стояв дерев’яний хрест, прикрашений різнокольоровими стрічками. Саме під нього і заклали перший камінь — розміром з долоню, не більше. А ще священик прочитав молитви для благословення будівельників і тих, хто жертвує на храм гроші.

Місце для будівництва, на думку отця Богдана, дуже вдале. Бо тут вже колись стояла церква. Її зруйнували більшовики.

— Точно, де вона була, показати не можу, — каже священик. — Але десь тут. Метрів з десять туди-сюди. Місце намолене.

Нова церква носитиме ім’я Святого Пантелеймона, якого вважають цілителем. За легендою, на початку ІV століття йому відрубали голову, а замість крові з тіла полилося молоко. Його голова нібито досі знаходиться на Афонській горі у Греції, а частини решти мощей роз’їхалися храмами по всьому світу. Є вони і в Ямполі. Принаймні, так написано на скриньці з реліквіями, що зберігаються в нашій церкві. 

Чи зуміє новий храм помістити усіх вірян, отець Богдан не знає. Каже, щороку до нього на служби приходить все більше людей.

— Але якщо на якісь свята всі не помістяться, виставимо колонки на вулицю, будуть слухати службу там.

 

Автор публикации

не в сети 2 года

Влад Савицький

Комментарии: 0Публикации: 9Регистрация: 25-02-2016
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля