Як підприємці допомагають облаштувати центр міста (УТОЧНЕНО)

Як підприємці допомагають облаштувати центр міста (УТОЧНЕНО)

Герої цієї статті, яка вже вийшла 29 липня у 10 номері газети «Дирижабль», попросили уточнити кілька важливих моментів. По-перше, чотири нові ліхтарі, які невдовзі з’являться біля фонтану, є подарунком для міста від родини Олексія та Ольги Мудрицьких. Вони самостійно покривають усі витрати на них — від купівлі до встановлення. По-друге, знак «Я Ямпіль» наразі є лише ідеєю. Жодних договорів з підрядниками на його виготовлення поки не укладено. Вартість інсталяції (матеріали, виготовлення, встановлення) за словами Олександра Пелешко, ініціатора проекту, буде меншою за ту, що була анонсована в газеті. Точну суму повідомимо опісля завершення робіт.

У кінці травня почався ремонт фонтану на центральній площі, і це потягнуло за собою чимало інших змін. До мера звернулося кілька підприємців з пропозиціями зробити центр більш затишним. Їм дали зелене світло. Завдяки цьому ямпільчани отримають кілька нових ліхтарів, чудове місце для селфі та працюючий годинник на Будинку побуту. Якщо не виникне затримок із роботами, то майже все це з’явиться до Дня міста 14 серпня.

Фонтан

До цього часу має запрацювати фонтан. У теплу пору року його вмикатимуть щодня, ввечері будуть підсвічувати вісьмома різнокольоровими ліхтариками. На свята напір води робитимуть потужнішим, ніж зазвичай, і фонтан буде вищим. До речі, про свята: новорічну ялинку, як і раніше, ставитимуть у фонтан. Кажуть, там ідеальне місце для неї.

Фонтан, Ямпіль, Центр
Фонтан, Ямпіль, Центр
Фонтан, Ямпіль, Центр
Фонтан, Ямпіль, Центр
Фонтан, Ямпіль, Центр
Фонтан, Ямпіль, Центр

 

Ремонт фонтану планували закінчити ще до кінця червня, але у строки не вклалися, як і в бюджет. Витрати суттєво перевищили заплановані 50 тисяч, точну суму мерія озвучить пізніше. Зате тепер, кажуть там, фонтан 10-15 років не потребуватиме капітального ремонту. Повністю замінили труби, зробили гідроізоляцію, поклали нову плитку. Купили насос — тепер їх аж два, різної потужності, що дозволить фонтану працювати в кількох режимах і пускати струмені води різної висоти.

— До якої години працюватиме фонтан, ми ще не визначили. Думаю, до 23-ї, а може, й довше. Подивимося, як довго буде біля нього молодь сидіти, — каже мер.

Лавочки та сміттєві урни

Довкола фонтану поставлять урни для сміття. З’являться і нові лавочки: зовні вони будуть нагадувати ті, що стоять біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, матимуть спинку. Старі лавочки обіцяють прилаштувати в інших районах міста.

Знак «Я Ямпіль»

Він має стояти біля фонтану і нагадувати той, що у Вінниці знаходиться перед Універмагом. Його встановлення — ініціатива підприємця Олександра Пелешка, який узяв на себе й усі організаційні клопоти з виготовлення знаку. Втім, коли саме з’явиться знак, поки точно невідомо. 

— Спершу була пропозиція робити надпис англійською, але врешті вирішили таки українською писати, — каже мер.

Ліхтарі

Замість двох старих ліхтарів біля фонтану встановлять чотири нових. Це подарунок місту від родини Олексія та Ольги Мудрицьких. Їх купівлю та встановлення вони оплачують самостійно. Скільки на це витратили, не розголошують. 

Годинник на Будинку побуту

Відремонтувати давно не працюючий годинник на Будинку побуту, на якому навіть немає стрілок, взявся підприємець Микола Бурачов. Він тримає комп’ютерний магазин у приміщенні музею.

— Я оглянув механізм — міняти потрібно все, — розповідає Микола. Він сам прийшов до мера з пропозицією відремонтувати годинник.

Ідея сподобалась. Домовилися, що підприємцю виділять на це вісім тисяч гривень. Чоловік уже замовив вікно з трьома шарами скла, яке закриватиме циферблат. Воно має захистити електронно-механічний годинник від вандалів і затікання дощової води.

— Спершу думав, що ремонт буде не надто складний, але виявилося, що є багато нюансів. Приміром, щоб 45-сантиметрові стрілки годинника рухалися рівномірно, вони мають бути ідеально збалансованими. А виготовляють такі стрілки лише на кількох підприємствах.

В темну пору годинник буде підсвічуватися. Микола хоче спробувати різні типи лампочок, аби підібрати ідеальне освітлення. Передчуває, що доведеться чимало помучитися, аби досягти потрібного результату. Годинник він буде збирати сам, уже замовляє комплектуючі. Хоче встигнути до Дня міста, але не певний, що вистачить часу.


Як зробити центр Ямполя затишнішим?

sozanska

Юлія Созанська, 27 років

Фонтанчик би питний у центрі відновити. Діти тут на майданчику граються, підходили б, мили б руки від піску. А ще побільше б гойдалок дітям. Що їм тут робити — майже нічого немає. І туалет в парку варто було би відремонтувати. 


yaroslavskiy

Петро Ярославський, 32 роки

У центрі ще нічого, а от трохи далі від центру взагалі немає урн. Або навіть тут, біля лавочок на «стометрівці». Наче дрібниці, але приємно, якби вони були.


vit

Олександра Віт, 62 роки

Було б чудово, якби відновили питний фонтанчик у парку. Раніше зручно було: якщо спека — підходиш, вмиваєшся, п’єш водичку.


kozhuhar

Надія Кожухар, 33 роки

Перекрити дорогу, щоб тут по тротуару мопеди не їздили і не заважали малесеньким дітям ходити. А так усе влаштовує.


voloshin

Володимир Волошин, 22 роки

Навіть не знаю. Напевне, щоб фонтан робив щодня. От я був у Крижополі, то там фонтан працює кожного дня.


savitskiy

Влад Савицький, 40 років

Треба зробити доріжку для велосипедистів і водіїв мопедів. Це одразу вирішить проблему з мопедами на тротуарах біля «стометрівки».

 

Опитування: Діана Вишнева. Фото: Влад Савицький

 

Автор публикации

не в сети 1 год

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля