У заповідника «Буша» новий директор

У заповідника «Буша» новий директор

Історико-культурний заповідник «Буша» очолила 31-річна Вікторія Клібановська, яка вісім років пропрацювала у заповіднику науковою співробітницею та екскурсоводом.

Офіційно заповідник створили у 2000 році. Відтоді його директором був Олександр Пірняк. Сан Санич, як його тут усі називають, розповів Дирижаблю, що пішов з посади добровільно. Нині йому 64 роки, хоче присвятити себе творчості: він скульптор, майстер по роботі з каменем.

— Стаж моєї роботи тут 47 років. Починав з невеличкого краєзнавчого музею у Бушанській школі. Я достатньо попрацював. Зараз хочу зайнятися творчістю. У мене багато задумів, а робота директором не дає мені їх втілити.

Згідно з новими правилами, директорів закладів культури приймають на роботу на конкурсній основі.

Кандидатуру Вікторії Клібановської запропонував сам екс-директор. Каже, її підтримує практично весь колектив заповідника, а це 17 працівників.

Свою кандидатуру висунула й інша наукова співробітниця «Буші», 40-річна Ірина Захарчук. Її підтримало керівництво району. Під рекомендаційним листом до обласного управління культури підписи поставили голова райадміністрації Михайло Вдовцов та голова районної ради Сергій Гаджук.

Кому бути новим директором, вирішувала комісія від обласного управління культури. Вона складалася з дев’яти людей: трьох від самого управління, трьох від громадських організацій, а ще трьох членів запропонував трудовий колектив — за умовами це мали бути працівники сфери культури, але з інших закладів.

До сильних сторін Ірини Захарчук можна віднести досвід роботи в громадських організаціях (з 2015 року вона очолює молодіжну ГО «Велес») і те, що обласна адміністрація нагородила її грамотою «Найкращий науковий співробітник області». Козир Вікторії Клібановської — те, що вона виконувала обов’язки директора заповідника, коли Пірняк ішов у відпустку чи їздив у відрядження. Але ключову роль зіграла все ж підтримка колег.

Вперше комісія зібралася у Вінниці 7 грудня. Тоді один із її членів не зміг приїхати на засідання, а решта голосів розподілилася порівну.

Вдруге збиралися 12 грудня. Ірина Захарчук приїхала з однією помічницею. А команда підтримки Клібановської прибула на двох авто: сам Пірняк, один науковий співробітник, два музейних доглядачі, прибиральник та сторож — загалом сім працівників заповідника.

Шестеро членів комісії проголосували за Клібановську, троє — за Захарчук.

Олександр Пірняк радий перемозі Клібановської.

— Вікторія — прекрасна кандидатура. Розумна і виважена. Вона закінчила Бушанську школу, в якій я працював. Це моя учениця. Школу закінчила із золотою медаллю. Поступила у Вінницький педагогічний на історичний факультет. Прекрасно закінчила цей університет. Грамотна, толерантна та ввічлива. З нею колективу буде спокійно, — каже він.

Мирно справа з обранням нового директора не закінчилася. Наступного дня, 13 грудня, в Бушу приїздив наряд поліції та швидка допомога. Був скандал. Але про його деталі відмовилися говорити всі: і Пірняк, і Захарчук, і Клібановська. Мовляв, навіщо виносити це назовні.

Ірина Захарчук не захотіла розповідати Дирижаблю нічого. Щоправда, сказала, що планує й надалі працювати у заповіднику. Її голос звучав пригнічено.

А нова директорка Буші Вікторія Клібановська розповіла, що контракт на роботу буде підписувати терміном на п’ять років. Про плани на новій посаді говорить так:

— Буду продовжувати ту лінію, яку проводив Олександр Пірняк, оскільки у заповіднику вже дуже багато зроблено. Але нових ідей дуже багато, все буде вдосконалюватися і розвиватися. Думаю, через пару років заповідник можна буде не впізнати.

Щодо ситуації з Іриною Захарчук, то Вікторія Клібановська сподівається, що все владнається і її конкурентка буде й надалі працювати у заповіднику.

 

Автор публикации

не в сети 2 года

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:, ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля