Ямпіль готується до Водохреща. Як скупатись безпечно?

Поради

Ямпіль готується до Водохреща. Як скупатись безпечно?

На рятувальній станції в Ямполі облаштували місце для хрещенських купань. Протягом усього 19 січня там червгуватиме шість рятувальників, причому з самого ранку: очікується, що купання почнуться о 6:00. У переддень свята «Дирижабль» завітав до рятувальників та ділиться з вами побаченим, а також почутими порадами.

Водолаз Георгій Каралаш каже, що до прийому бажаючих «сполоснутись» у Дністрових водах станція цілком готова.

— В нас усе контрольовано. Облаштовано роздягальню, східці й лавки. Килимок під ноги теж є. Взавтра напалимо хату, заготовили трав’яні чаї, — запевняє чоловік.

Місце для купання біля рятувальної вже роками користується попитом у ямпільчан. Торік у Дністрі скупалось більше 300 сміливців. Зараз чекають, що бажаючих прийде не менше. Готуються до цього відповідально.

— Ми всіх попереджатимемо, аби від берега відпливали не більше, ніж на два метри. Всього у воді дозволяємо бути біля 1 хвилини. Маємо і рятівні кола, й жилетки, але надіємось на свідомість ямпільчан. Я теж разом із людьми у воду піду.

Ярослав Кобильняк та Сергій Кривий до рятувальної купатись не підуть: вони живуть біля річки, але в іншому місці. Хлопці вже п’ять років як моржують, тож завтрашнього морозу не бояться. Головне, на думку молодиків — ні в якому разі не випивати та мати сухий змінний одяг.

— Мене в цю справу затягнув Ярик. Я мав не зовсім міцне здоров’я, от і почав моржувати. Зараз своєю фізичною формою цілком задоволений, — каже Сергій. — Попередньо десь хвилин 15 будемо розігріватися.

У воду потрібно входити поступово, спершу охрестившись, а не доказувати комусь свою хоробрість та дурість і стрімголов стрибати у голову. Це не діло.

У воді я перебуваю до 3 хвилин, тричі опускаюсь із головою. Потім швиденько на берег переодягатись і пити гарячий чай з лимоном. Якщо йдете на річку самі, беріть із собою наперед заготовлений термос із чаєм. Перші рази я ходив із батьками, мама була дуже проти мого зимового хобі. Але вже змирилась. Їй головне — аби не було ніяких поганих наслідків. Вона у мене замолоду теж «моржувала», поки з необережності не отримала запалення легень. Зараз усе згадує про свою легковажність.

Ямпільський лікар-імунолог Ігор Стипін каже, що й справді такі захворювання та наслідки можуть бути, але лише в разі необізнаності. Чоловік радить своїм пацієнтам займатись загартовуванням організму, але в розумних межах.

— До купання в холодну пору року людина має бути готова як у фізичному, так і в психологічному сенсах.

Категорично не раджу купатись людям, які мають ознаки захворювання: нежить, біль у горлі та м’язах. Треба пам’ятати, що до такого стресу готові лише фізично здорові люди, які — це важливо — загартовувались раніше, ще з осені або й літа. Які обливались холодною водою чи продовжували купатись із настанням холодів.

Не радив би купатись жінкам із хронічними захворюваннями, бо різка зміна температур може позначитись на їх жіночому здоров’ї. Перед купанням обов’язково треба розім’ятися, зігрітися. Та й взагалі бути в бадьорому стані.
Особливу увагу лікар звертає на дітей. Десять светрів і підштаників одягати не треба: кількість одягу має бути мінімальна. Але щоб він був натуральним, не синтетичним. Перед зануренням в ополонку можна зробити легкі фізичні вправи, побігати 5-10 хвилин.

У випадку як літнього, так і зимового купання у воду треба входити поступово, не поспішаючи. Спершу обмочіть руки, тоді ноги, і вже тоді опускайтесь у воду всім тілом. Одразу не пірнайте: можете отримати стрес. Ну і загалом контакт із водою не має перевищувати хвилини, аби не допустити переохолодження організму.
На березі у вас обов’язково має бути одяг для перевдягання, рушник та спідня білизна. Не забувайте про теплі зігріваючі напої, бажано без вмісту алкоголю. Настій шипшини підійде ідеальнобуде в самий раз.

На сайті Головного управління Державної служби України із надзвичайних ситуацій у Вінницькій сьогодні було розміщено звернення з проханням бути обережними на кризі та дотримуватися правил безпеки на водних об’єктах.
«Ні в якому разі не можна входити у воду в нетверезому стані.

Спиртне нівелює відчуття холоду, але людський організм швидко охолоджуватись від цього не перестає.

Купатися можна лише у спеціально призначених місцях, де поряд чергують рятувальники та медики. Безпосередньо перед купанням слід розігрітися — зробити гімнастику — і тільки потім можна занурюватися в крижану воду», — йдеться у зверненні до подолян.

Фото Влада Савицького.

Автор публикации

не в сети 7 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
Знайти схожі статті:
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля