3 способи безкоштовно подорожувати Україною

3 способи безкоштовно подорожувати Україною

Виявляється, в Україні діє купа організацій, які пропонують безкоштовно навчатися і подорожувати. Причому як всередині країни, так і за її межами. Можна поїхати рятувати черепашок у Туреччину, тиждень дегустувати вегетаріанські страви в Німеччині чи просто пожити кілька тижнів у будь-якому українському місті. Існує море волонтерських проектів, навчальних програм та конкурсів, податися на які може будь-хто.

Аби ви не прогавили шанс гайнути на вихідні в Карпати або на рік в Індію, «Дирижабль» ділитиметься лайфхаками й регулярно шукатиме актуальні програми.

Більш того, ми готові допомагати вам писати заявки на ці програми! Підкажемо, як краще заповнити анкету і що розказати в мотиваційному листі. Це підвищить ваші шанси пройти відбір. Ось 11-класниці Насті Чустрій ми вже допомогли виграти конкурс та потрапити на медіашколу для молоді в Острозі. Хто наступний?

Отже, сьогодні розповімо вам про три програми в Україні, а завтра — про чотири за кордоном.

Конкурс «Пазли миру» від Програми національних обмінів

Всі, кому більше 18 років і хто має смартфон/планшет/камеру, можуть спробувати себе у створенні кіно та виграти 7 тисяч гривень. Достатньо зняти 1-3-хвилинний відеоролик на тему єдності України. Інших обмежень немає: жанр, героїв, місце зйомки, техніку можна вибрати будь-які.

Ідея проекту в тому, щоб здійснювати культурні обміни: людям зі Сходу показувати, як живуть на Заході, жителям з Півдня — Північ, і навпаки.

Ділитися ідеями, знаходити нових знайомих, долати стереотипи один про одного.

Той, чиє відео виграє, зможе вибрати будь-яке місто на мапі України й гайнути туди на якийсь час: з культурною програмою на місці допоможуть організатори. На це, власне, і дадуть 7 тисяч гривень.

Зняти ролик можна до 15 квітня. Потім його та короткий опис роботи слід викласти у групу програми на Facebook. Результати оголосять вже 22 квітня.

Дружній обмін помешканнями

Програма обмінів займається не тільки відеоконкурсами. Завдяки їй можна також безкоштовно пожити в будь-якому куточку України. Для цього й вигадали акцію дружніх обмінів помешканнями. Приміром, можна з’їздити у Львів, Київ, Харків, до моря, в гори. Все залежить від вашої фантазії та бажання.
Працює все просто: реєструєтеся на сайті, вказуєте, де хотіли б пожити і пропонуєте для обміну своє житло.

Звісно, це не має бути ціла квартира чи будинок. Достатньо й кімнати.

Цілком імовірно, що охочі пожити біля Дністра, на кордоні з Молдовою, знайдуться. А в когось з ямпільчан з’явиться можливість побувати у Львові.

Економні подорожі Україною

Гайнути в інше місто можна й за іншою програмою. «Твоя країна» — всеукраїнський проект від Фундації регіональних ініціатив, який влаштовує безкоштовні подорожі для студентів. Його мета проста і прекрасна: аби кожен молодий українець побував у всіх 25 областях України.

Вам знадобиться лише трохи грошей на особисті витрати і дорогу, решту забезпечать організатори.

Вас поселять у місцевій сім’ї та вигадають, чим розважати: екскурсії, зустрічі з активною молоддю, прогулянки.

До участі запрошують молодь від 18 до 28 років, але ці рамки не критичні. Тобто подавати заявки можуть і молодші, і старші — рішення за тими, хто приймає гостей у конкретному місті. Найчастіше вони лояльні 🙂

Про відбір повідомляють за два тижні до поїздки. Варто тільки заповнити анкету і кілька днів чекати відповіді. Найближча подорож запланована до Полтави на початку квітня.

3mZ5RCQlIhc


1

Вже тричі організацією полтавської поїздки займався Сергій Сахацький, студент із Полтави. Його участь у проекті почалась кілька років тому з незнайомого міста:

— Ми з дівчиною дуже спонтанно заповнили анкету в… Снятин. Нічого не знали про це місто, крім того, що воно в Івано-Франківській області. А вийшло несподівано класно: куштували мамалигу, познайомилися з мером, побували на Маланці у Вашківцях. Навіть вдалося познайомитися з мільйонером!

Потім були ще Тернопіль, Львів, Суми, Харків, Чернівці, Коломия, Житомир. Вони принесли купу знайомих, нових міст, 10 тисяч кілометрів автостопом, друзів в інших країнах, культурні фестивалі та — найважливіше — впевненість у собі:

— Я зрозумів, що добрих людей у світі багато і що треба подорожувати і жити на повну, поки ти молодий.

2

Аби подорожувати Україною, Катерині Кочетовій з Харкова не заважає навіть сесія чи держіспити: кілька поїздок з проектом «Твоя країна» припали саме на час підготовки до них. Спочатку Катерина була лише гостем, відвідала Чернівці, Кременчук, Запоріжжя та Херсон. Опісля ж, влітку 2015-го, й сама почала організовувати візити інших — до рідного Харкова і чужого Львова.

— Найбільше запам’ятовуються не гарні місця, а люди.

Зі львівським координатором ми поїхали подорожувати автостопом, за добу прогулятися вуличками п’яти областей: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької. Назад поверталися в день мого від’їзду. Все було б нічого, але автостоп неможливо передбачити — я ледь встигла на поїзд. А невдовзі після повернення додому, я вже приймала у себе чотирьох гостей із різних куточків країни.

Наступного разу Катерина зустрічатиме мандрівників уже за місяць: харківський візит заплановано на 22-24 квітня. Тож ще маєте шанс встигнути і гайнути на інший берег Дніпра.

Автор публикации

не в сети 2 года

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:, ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля