Базарний день без молдован: скільки грошей втратимо

Гроші

Базарний день без молдован: скільки грошей втратимо

Протягом січня сильні морози сковували Дністер кригою, і поромна переправа кілька днів не працювала. Це припадало й на базарні дні, у тому числі минулу неділю. Так ямпільські торговці раптово лишались без частини покупців. Ми вирішили дізнатись, скільки грошей залишають у Ямполі молдовські закупники.

Зазвичай у базарні дні до Ямполя приїздить 200-250 молдован, а у дві останні перед новорічними святами п’ятниці їх було аж утричі більше. Як нам розповіли на митниці, більшість молдован приїжджають у Ямпіль на кілька годин — лише щоб скупитися.

— У вас дешевше м’ясо, риба, оселедець, масло та крупи, — каже Васілій Русу з містечка Флорешти, від якого до Ямполя 60 км на північ. — Мої родичі наперед домовляються про поїздку, разом наймають таксиста. Так і дешевше, й нікуди не поспішаєш. Водій тебе і почекає, й доставить із торбами під хату.

Тамара з Косеуць обурюється, що ямпільчани постійно накручують ціни.

— У дні, коли бачать, що наших багато наїжджає, тут усе стає дорожчим, — каже жінка. Сама вона скуповується переважно на продуктових базах Ямполя, бо там ціни на 3-5 гривень нижчі від ринкових. Бази — популярне серед молдован місце закупів, тому закриття переправи відчутно вдарило по їх виторгу. Працівники однієї з баз зізнались, що у неділю недорахувались 5-7 тисяч гривень, якщо порівнювати з базарним днем без форс-мажорів.

Відчутно недозаробив і супермаркет АТБ, який є одним з основних місць «паломництва» молдовських гостей. Там скуповують чимало: за неофіційною інформацією, перед новим роком молдовани залишили в супермаркеті півмільйона гривень.

У торговців на ринку збитки менші. Подружжя Тетяни й Олега, які продають солодощі, кажуть, що недозаробили десь 500-800 гривень. У більшому мінусі продавці м’яса, ковбас і копченостей — ці продукти серед молдован популярні особливо. І беруть вони одразу багато.

— Скуповуються вони добряче, на півтора-два місяці наперед,— розказує продавець ковбас Олексій. — У мене  найбільше затарювались на 3 тисячі гривень, а це вагоміші гроші порівняно з тими кількома сотнями, які може дозволити собі ямпільчанин (та й то не кожен).

Прийде якась жіночка чи бабця з Ямполя, купить одну-дві палочки ковбаски — і все, лавочка закрита. А молдовани цілу торбу з верхом напакують.

А ось у Василя, який продає фрукти й овочі, молдовани гості нечасті.

— Подивися на ці флорешти, — показує на червоні яблука, які в народі ще називають «мордочками». — Це я в Молдові закуповую. Вони до нас тільки за ковбасами приїздять, а я ж ними не торгую. Хіба що за грибами до мене можуть підійти, бо в нас вони дешевші. А взагалі, багато не витрачають зараз вони. Пенсії там невисокі, хіба два рази в Ямполі закупитися стане.

Офіційна середня пенсія в Молдові — близько 1200 леїв, тобто 1460 гривень.

Фото Влада Савицького.

Автор публикации

не в сети 7 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля