Фоторепортаж. У Ямполі відкрили виставку «Барських мисок»

Фоторепортаж. У Ямполі відкрили виставку «Барських мисок»

В художньому музеї відкрили виставку кераміки майстра з Довжка Володимира Слубського. В Ямполі він виставляється не вперше — кілька років тому тут показували його трипільські горщики. Цього разу містянам представили колекцію «Барські миски».     

Це глиняні тарілки, розписані у тому ж стилі, що й посуд, який виготовляли у містечках Східного Поділля в 16 столітті: в сусідніх із нами Барі, Гайсині, Тульчині, Шаргороді. Дуже часто на них зображували птахів. Це особливість стилю барського посуду.

Як побачив цих пташечок — відразу захотів зробити таких. Вони ніби живі. Так просто намальовані, але підмічено їхній рух. Так можуть ще китайці чи японці писати – більше ніхто, — розповідає Володимир.

 

Він розмальовує роботи без попередніх ескізів, просто бере й малює з голови. Усі вироби випалює на дровах, у власноруч збудованій печі. Каже, що електропечі не дають того ефекту, що й живий вогонь. Тарілки виходять гарні, але холодні. Справжня ж піч робить кольори яскравішими, з переливами.

Випалюється виріб при температурі щонайменше в 950 градусів. Навчився її регулювати за кількістю диму, який виходить з комину. Знадобилися роки роботи, спалив не одну піч.

За температурою треба стежити уважно, від цього залежить якість виробу. Не менш важливо й те, як вимішуєш глину.

— Головне, не додавати води. А місити треба аж доки руки стануть сухими, щоб глина до них не липла. Ось тоді вона готова.

Раніше чоловік вчив гончарству. Нині учнів не бере, бо хоче попрацювати сам. Вже мав виставки у Києві, Вінниці і Чернівцях.

Деякі роботи купувала держава, також колекціонери брали. Найдорожчу колись американець купив за сто доларів.

У ямпільському музеї виставка «Барські миски» триватиме до березня.

Автор публикации

не в сети 1 год

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:, , ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля