В Ямполі грають джаз на бандурах

Ініціативи

В Ямполі грають джаз на бандурах

Музична школа відкрилася після ремонту і тепер ледь не щотижня влаштовує для Ямполя концерти. Найближчий відбудеться вже 5 березня, потім ще один — 11-го. Тепер на них можна буде почути ще й бандуру: грі на цьому інструменті у школі почали вчити лише цьогоріч.

Створювати клас бандури довелося з нуля: не було ні інструментів, ні дітей. Викладачка Тетяна Косінська вирішила відреставрувати старі бандури, які опадали пилом. Таких знайшлося аж сім штук — всі у непридатному стані для гри. За їх ремонт безкоштовно взявся вчитель праці Качківської школи Михайло Девдера, а комплекти нових струн купила райадміністрація. За кожен заплатили по 500 гривень. Оздоблювала ж оновлені бандури сама викладачка: купувала стрічки, квіткові наліпки. На одну бандуру витрачала до 800 гривень з власної кишені.

Реанімувати старі інструменти — це єдиний варіант для того, щоб клас існував. Купувати нові дуже дорого, каже викладачка:

— Бандури виготовляє тільки одна львівська фабрика «Трембіта». Ціна там коливається в межах від 8 до 25 тисяч гривень. У Києві інструмент на замовлення коштує вдвічі дорожче, дотягає аж до 45 тисяч.

Аби відреставрований інструмент зазвучав, потрібно щонайменше півроку налаштовувати його під себе: регулярно займатися і розігрувати струни. Єдина складність — на дружні посиденьки бандуру не поносиш. Вона важить до восьми кілограмів.

Грають не тільки класику і народні пісні. Експериментують навіть з сучасними гуртами і джазом. Зрештою, це зараз навіть модно — поєднувати етно-стиль із, наприклад, роком. У Києві є гурт «Шпилясті кобзарі». Не так давно вони запалили пів-України своїми виступами на конкурсі «Україна має талант». І змусили всіх запам’ятати нарешті, що бандура — не балалайка. А на додачу переконали, що це круто і модно.

Цей гурт зібрав талановитий Ярослав Джусь — композитор і бандурист, якому і спала на думку вивести бандуру за межі народної музики. Хлопці грають навіть Scorpions i Adele, а ось у  цьому відео вони переспівали українською відому новорічну пісню Jingle Bells. І хоча зимові свята позаду, подивіться кліп. Вам має сподобатися.

Автор публикации

не в сети 8 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля