Про підземні ходи

Про підземні ходи

Весна прийшла, а Ямпільський лев загуляв. Кілька тижнів десь тинявся, знати про себе не давав, об’явитися надумав лиш сьогодні. І байку свіжу приніс, правда, підслухав її не в Ямполі, а аж на хуторі Роля, що неподалік Шаргорода.

Сталося там таке: троє чоловіків пішли в ліс по дрова, шукали-блукали, та й натрапили на якусь чи то печеру, чи то підземний хід. Такі ото, як під нашим містом накопані. Стеля висока — під два метри, прохід широкий, трійко наших героїв вільно проходили. Залізли вони всередину, а вилізти не змогли. Чому саме — історія замовчує (ну або Лев відволікся і не розчув, що там сталося).

Ходу назад не було, тож мусили йти вперед. Йшли вони довго, йшли, а всередині темно, сиро, дихати важко. Їжі немає, сірники завершуться, кінця-краю тому тунелю не видно. Молодший, йому років вісімнадцять, плакати почав — думав не виберуться, там й помруть. В інших теж хандра починалася. Коли бачать — якесь світло десь високо-високо на стелі. Чи то лапочка яка, чи то галюцинації почалися, второпати не можуть. Стоять, дивляться, кричати почали, подумали, що то щілина, через яку світло пробивається. Кричали з годину, похрипли, і тут раптом — бах! — а зі стелі яскраве світло як вдарить! Ці троє аж заплакали з переляку чи від щастя.

— Ви хто такі? Біси, може? — чують згори.
— Та люди ми, люди!

Поперекрикуватися так довелося довго, поки ті, що зверху, вирішили допомогати нашим вибратися. Драбину спустили, однієї не вистачило, то кілька мусили разом зв’язувати.

Вилазять хлопці, бачать, що в церкву потрапили. Їх там шестеро чоловіків з вилами, лопатами і з хрестами обступили. Стоять, молитви під ніс бубнять.

— Хто ви такі? Звідки взялися? — питають.
— Такі-то й такі-то. З хутора Роля.
— Так це ви ті самі…

Виявилося, що вийшли вони аж в костелі у Шаргороді, три доби печерами блукали, а міліція з псами за цей час уже весь ліс обшукала.

Словом, будьте обережними з невідомими підземеллями, бо не знати, куди вони можуть завести. В Ямполі таких теж багато. Кажуть, одне є навіть під нашим краєзнавчим музеєм.

Автор публикации

не в сети 5 лет

Ямпільський лев

Комментарии: 0Публикации: 10Регистрация: 13-02-2016
Знайти схожі статті:
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля