920 людей у районі потребують догляду соцпрацівників
У січні довелося скоротити сестер милосердя ямпільського Червоного Хреста через те, що держава перестала фінансувати цю організацію. Раніше сестер було троє, кожна щодня відвідувала вісьмох підопічних. Допомагала по дому, приносила ліки, робила уколи.
Міська рада погодилася виділити кошти на зарплату однієї сестри милосердя. Але відвідувати хворих вдома вона не зможе. Працюватиме лише в приміщенні самого Червоного Хреста у центрі міста.
Медичні послуги колишнім підопічним Червоного Хреста надаватимуть медсестри районної лікарні. А за соціальними послугами можна звертатися в територіальний центр соціального обслуговування за телефоном: 21-88-7.
Власне, наявність цих установ і стала однією з причиною, чому Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) відмовилося фінансувати Червоний Хрест. Мовляв, дві структури отримують з державного бюджету гроші на надання одних і тих же послуг.
Оксана Кузьма, керівниця ямпільського територіального центру, з цим не погоджується. Каже, що у них мають право обслуговуватися лише одинокі люди. Ті, у кого ніколи не було дітей або вони померли. Або ж якщо діти вже похилого віку, мають інвалідність, алко- чи наркозалежність, знаходяться у в’язниці.
— А Червоний Хрест ходить до усіх пенсіонерів, багатьох малозабезпечених. Вони можуть допомогти і тим, кому ми за законом не можемо.
Між собою організації списки підопічних не узгоджують.
— Ми ж не маємо права надавати медичну допомогу. Можливо, сестра з Червоного Хреста робить комусь з наших підопічних уколи, а ми їм наступного дня допомагаємо по дому.
Але така неузгодженість дій, на думку МОЗ є проблемою. Адже сестри милосердя теж надавали соціальні послуги. Отже одні й ті ж люди могли отримувати їх двічі. Міністерство наполягає, що це незаконно.
На обліку в ямпільському територіальному центрі 920 осіб, з них 16 постійно проживають у будинку для одиноких людей похилого віку у Дзигівці. Там їх доглядають цілодобово.
— Червоний Хрест нам багато у Дзигівці допомагає. Продукти привозять, крупу. Якщо якийсь шампунь, мило у них з’являється, то нашим бабусям теж намагаються передати, — каже із вдячністю Оксана Кузьма.
До решти підопічних соціальні працівники навідуються 2-3 рази на тиждень, до деяких — щодня. У штаті терцентру 75 осіб. Соцробітники є в кожному селі.
Коментарі