6 порад з виживання у морозну погоду

6 порад з виживання у морозну погоду

14 січня о 12.00 ямпільчан запрошують в село Оксанівка на зимові гуляння. Обіцяють катання на санках, рибну юшку та трав’яний чай. А ще можна буде проїхатися на санях, запряжених кіньми, і погодувати диких лебедів та качок. З собою брати зерно для птахів та санки.

Для тих, хто зібрався розважатися, маємо кілька порад.

Нормально вдягатися. Дуже несподівана порада, скептично подумали ви. Але є кілька нюансів: важливо, щоб одяг був вільний, бо простір між светрами-футболками зберігає тепло. І краще замість одного велетенського светра вдягти кілька легших. Так менше шансів спітніти.

Добре поїсти перед виходом із дому. Бажано чогось ситного: додаткові калорії підуть на те, аби зігріти вас. А ще візьміть з собою термос з кавою чи чаєм.

Не одягайте металеві прикраси, навіть золоті чи срібні. Металеві речі жадібно забирають у вас тепло і швидко замерзають.

Алкоголь не зігріває. Взагалі. Навіть «просто пиво» або «лише вино» розширюють судини на поверхні тіла, а це значить, що ви швидше втрачаєте тепло. Так, спершу здається, що тепло розливається тілом, але ця радість триває недовго.

Не пхайте замерзлі холодні руки під гарячу воду. По-перше, це не найприємніші відчуття, а по-друге, буде ще гірше. Натомість випийте теплий час чи з’їжте теплий суп.

Можна розтирати замерзлі ділянки шкіри вовняною тканиною або масажувати їх. Але ніякого розтирання снігом, спиртом чи оліями.

До слова, є декілька ступенів обмороження. Якщо це найлегший, то шкіра блідне, потім червоніє, набрякає, за кілька днів трохи лущиться, але ви одужуєте вже за тиждень. Цей ступінь можна розпізнати за печінням, поколюванням, онімінням змерзлої ділянки.

Всього ступенів чотири. І їх має встановлювати лікар. Але знайте, що при другому ступені виникають пухирі, наповнені прозорою рідиною, при третьому ці пухирі заповнюються кров`ю, елементи шкіри відмирають, залишаючи на своєму місці рубці, при четвертому відмирають усі прошарки м`яких тканин, а ще уражаються кістки і суглоби.

Якщо ж пухирів не спостерігається, і це перший ступінь обмороження, треба насамперед відігрітися.

Автор публикации

не в сети 8 лет

Вишницька Альона

Комментарии: 0Публикации: 3Регистрация: 12-05-2016
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля