5 фільмів від Богдани Матіяш

Раджу

5 фільмів від Богдани Матіяш

На «Дирижаблі» стартує нова рубрика — «Раджу». Щосуботи цікаві люди радитимуть ямпільчанам улюблені фільми, музику, книжки і навіть страви. Ми не ставимо перед авторами порад жодних обмежень, крім двох: це має бути близьким для наших читачів. Першими читайте поради київської поетеси, письменниці й перекладачки Богдани Матіяш.

Bohdana-MatiyashУ свої 33 роки Богдана видала вже шість книжок. Із них три збірки поезій, дві збірки казок для дітей, книжка есеїстики «Братик Біль, Сестричка Радість». Створене Богданою можна й послухати: є аудіокнижки збірки віршів Богдани «розмови з Богом», а також «Твої улюблені пси та інші звірі».
Радимо також почитати блоґ Богдани. Від цього вам стане добре.


У тому, як люди зазвичай думають про світ, є один парадокс: дуже часто ми залишаємо свої домівки задля пошуку більших, кращих можливостей для власної реалізації. Нам часто здається, що вповні розкритися можна лише у кращому/більшому/багатшому місті, ніж моє; у заможнішій країні, у цікавішому середовищі, у приязнішому суспільстві.

Натомість мені завжди був цікавий феномен великих вчинків, що їх роблять малі, звичайні люди — тут і тепер. Не чекають, поки зміниться світ і суспільство, але своїм способом життя самі змінюють їх.

Завдяки фільмам, які хочу запропонувати для перегляду, можна познайомитися із чудовими людьми, які своїм життям засвідчили, чим є людяність, лагідність, любов до ближнього, радість, милосердя, а в деяких випадках і святість. Люблю ці фільми і тих, про кого їх знято.

Коли засмучено і загублено, коли не знається, як і куди йти далі, добре подивитися котрийсь із цих фільмів. Вони теж можуть показати добрий шлях.

 

St._Giuseppe_Moscati_Doctor_to_the_Poor«Джузеппе Москатті, або Любов, яка зцілює» (2007)

Фільм про італійського лікаря, який усе своє життя присвятив хворим і змінив підхід до хворих у тогочасній медицині — із відсторонено-наукового на теплий і людяний. Дуже цікавою є любовна лінія фільму, в якій між покликанням і дуже міцним коханням Джузеппе все-таки вибирає покликання.

Особливо раджу для перегляду фільм лікарям, щоб оновити власне покликання.

 

Mother-Teresa-Matiyash«Мати Тереза» (2003)

Фільм про святу ХХ століття — Матір Терезу, яка давно стала символом любові і милосердя. Вона казала: «Щодня роби добро так, ніби досі ти взагалі ще нічого не зробив», а найбільшою бідою вважала людську самотність.

Приклад Матері Терези надихнув десятки тисяч людей по всьому світу. Може, перегляд цього фільму надихне її постаттю іще когось.

 

Pollyanna«Поліанна» (2003)

Фільм про дівчинку-сироту, яка навчилася зі своїм татом гратися в радість і «заражала» цією грою всіх людей довкола себе. Дуже цінне вміння — радіти — особливо в час осінніх депресій або хвороб.

 

 

 

 

Gandhi«Ганді» (1982)

Фільм про Махатму Ганді — лідера руху ненасильницького опору в Індії проти британського колоніального гніту. Під час війни, яка триває в Україні нині, цінно подивитися фільм, який демонструє, що мирні методи боротьби бувають дієвішими, ніж агресія, лють і кровопролиття.

 

 

 

Saint_Philip_Neri_Prefer_Heaven«Я обираю рай» (2010)

Фільм про майже невідомого в Україні італійського святого Філіпа Нері, який жив у XVI столітті. Його називали «святим радості», «Божим блазнем».

До речі, про допомогу до цього святого звертаються при депресії, безплідді, хворобах рук і ніг. Філіп Нері є також покровителем дітей і молоді. Подивившись фільм, матимете іще одного заступника в Небі, якому можна довіритися.

 

Ілюстрації з litakcent.com, imdb.com та wikipedia.org.

Автор публикации

не в сети 1 год

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля