5 фільмів від Богдани Матіяш
На «Дирижаблі» стартує нова рубрика — «Раджу». Щосуботи цікаві люди радитимуть ямпільчанам улюблені фільми, музику, книжки і навіть страви. Ми не ставимо перед авторами порад жодних обмежень, крім двох: це має бути близьким для наших читачів. Першими читайте поради київської поетеси, письменниці й перекладачки Богдани Матіяш.
У свої 33 роки Богдана видала вже шість книжок. Із них три збірки поезій, дві збірки казок для дітей, книжка есеїстики «Братик Біль, Сестричка Радість». Створене Богданою можна й послухати: є аудіокнижки збірки віршів Богдани «розмови з Богом», а також «Твої улюблені пси та інші звірі».
Радимо також почитати блоґ Богдани. Від цього вам стане добре.
У тому, як люди зазвичай думають про світ, є один парадокс: дуже часто ми залишаємо свої домівки задля пошуку більших, кращих можливостей для власної реалізації. Нам часто здається, що вповні розкритися можна лише у кращому/більшому/багатшому місті, ніж моє; у заможнішій країні, у цікавішому середовищі, у приязнішому суспільстві.
Натомість мені завжди був цікавий феномен великих вчинків, що їх роблять малі, звичайні люди — тут і тепер. Не чекають, поки зміниться світ і суспільство, але своїм способом життя самі змінюють їх.
Завдяки фільмам, які хочу запропонувати для перегляду, можна познайомитися із чудовими людьми, які своїм життям засвідчили, чим є людяність, лагідність, любов до ближнього, радість, милосердя, а в деяких випадках і святість. Люблю ці фільми і тих, про кого їх знято.
Коли засмучено і загублено, коли не знається, як і куди йти далі, добре подивитися котрийсь із цих фільмів. Вони теж можуть показати добрий шлях.
«Джузеппе Москатті, або Любов, яка зцілює» (2007)
Фільм про італійського лікаря, який усе своє життя присвятив хворим і змінив підхід до хворих у тогочасній медицині — із відсторонено-наукового на теплий і людяний. Дуже цікавою є любовна лінія фільму, в якій між покликанням і дуже міцним коханням Джузеппе все-таки вибирає покликання.
Особливо раджу для перегляду фільм лікарям, щоб оновити власне покликання.
Фільм про святу ХХ століття — Матір Терезу, яка давно стала символом любові і милосердя. Вона казала: «Щодня роби добро так, ніби досі ти взагалі ще нічого не зробив», а найбільшою бідою вважала людську самотність.
Приклад Матері Терези надихнув десятки тисяч людей по всьому світу. Може, перегляд цього фільму надихне її постаттю іще когось.
«Поліанна» (2003)
Фільм про дівчинку-сироту, яка навчилася зі своїм татом гратися в радість і «заражала» цією грою всіх людей довкола себе. Дуже цінне вміння — радіти — особливо в час осінніх депресій або хвороб.
Фільм про Махатму Ганді — лідера руху ненасильницького опору в Індії проти британського колоніального гніту. Під час війни, яка триває в Україні нині, цінно подивитися фільм, який демонструє, що мирні методи боротьби бувають дієвішими, ніж агресія, лють і кровопролиття.
Фільм про майже невідомого в Україні італійського святого Філіпа Нері, який жив у XVI столітті. Його називали «святим радості», «Божим блазнем».
До речі, про допомогу до цього святого звертаються при депресії, безплідді, хворобах рук і ніг. Філіп Нері є також покровителем дітей і молоді. Подивившись фільм, матимете іще одного заступника в Небі, якому можна довіритися.
Ілюстрації з litakcent.com, imdb.com та wikipedia.org.
Підбірка якраз для зимніх вечорів)